4,48

Już coraz mniej czasu zostało do Świąt Bożego narodzenia! Kupiliście już prezenty, czy dopiero przygotowujecie listę? Jeśli macie w gronie swoich najbliższych prawdziwych kawoszy, przychodzę Wam z pomocą :) W tym roku postanowiłam podzielić się z Wami moimi pomysłami na kawowe prezent.

1. Aromatyczna kawa 

Osobiście polecam kawę w ziarnach :) Kawa ziarnista dłużej zachowa właściwości smakowe i aromatyczne. W zależności od preferencji smakowych możemy wybrać zwykłą bądź aromatyzowaną kawę. Pamiętajmy by trzymać ją w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Gdy wiemy, że nasz kawosz któremu robimy prezent nie posiada młynka do mielenia kawy decydujemy się na kawę mieloną.

kawa speciaiity

2. Młynek do kawy 

Kto z Was uwielbia zapach kawy, który uderza Was po wejściu do kawiarni? Taki sam aromat może zagościć w Waszych domach. Polecam więc ręczny bądź elektryczny młynek do kawy. Przy klasycznym młynku potrzebować będziemy na pewno więcej czasu i siły niż przy elektrycznym. Musimy zastanowić się czy osoba, której sprawimy radość młynkiem woli przedmioty w stylu old school czy też new design :)

mlynek do kawy hario

3. Włoska kawiarka 

Kawowy klasyk! Występująca w każdym włoskim domu. Moim zdaniem jedna z najlepszych metod parzenia kawy. Znajdziemy ją w wielu rozmiarach, kolorach oraz dopasujemy ją do rodzaju kuchenki (gaz, indukcja, płyta elektryczna). Królową wśród kawiarek jest od lat słynna Bialetti.

kawiarka bialetti

4. Chemex

Hit ostatnich lat. Chemex jest naczyniem, w którym kawę przygotowujemy metodą przelewową (papierowy filtr, kawa, woda).Zajmuje to tylko kilka minut a radość pozostaje na długo. Ma kształt klepsydry, wykonany jest ze szkła, drewna i charakterystycznego rzemyka.

chemex

5. French press

Tańszy od kawiarki i chemexa sposób na przygotowanie kawy bez fusów. Na dno szklanego naczynia wsypujemy kawę, zalewamy wodą i czekamy. Po kilku minutach dociskamy tłoczek i gotowe :)

french press praska francuska

6. Filiżanka, kubek, kubek termiczny

Może posłużyć jako dodatkowy prezent do ziarnistej bądź mielonej kawy.

filiżanka kawy

7. Aeropress

Poliwęglanowe urządzenie służące do ręcznego zaparzania naparu zbliżonego do espresso, składa się z cylindra zaparzającego z sitkiem oraz kolby zakończonej gumową uszczelką (źródło google).

aeropress

8. Indukcyjny/elektryczny spieniacz do mleka

Dzięki spieniaczowi do mleka, nasz kawosz wyczaruje z niego fantastyczną piankę jak w kawiarni w kilka minut :)

mleko

9. Inne 

  •  dzbanek stalowy do mleka
  •  kawowa książka
  •  kawowe warsztaty z baristą
  •  zestaw kawowych przypraw


4,48