4,49

W Kawa.pl nieustannie poszukujemy nowych i ekscytujących kaw. Współpracujemy z najlepszymi palarniami w Polsce, gdyż dążymy do tego, aby dostarczać naszym Klientom tylko i wyłącznie świeże ziarna specialty.

Cenimy kunszt polskich Roasterów, którzy dbają o każdy szczegół na każdym etapie, który kawa przechodzi, począwszy od plantacji po finalny napój. Dzięki temu wiemy skąd pochodzi kawa, którą oferujemy naszym Klientom oraz mamy kontrolę nad jej jakością i stopniem jej wypalenia. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz jedynie najwyższej jakości Arabikę, jasno wypaloną, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się jej naturalnymi nutami smakowymi i aromatem.

Kawa specialty Burundi Ruvuvu, arabica, ziarnista

Burundi Ruvuvu jest przykładem tego, jak naturalne nuty smakowe wydobywają się dzięki mokrej obróbce ziaren tej egzotycznej odmiany. Ziarna, zbierane ręcznie z największą troską i uwagą stanowią punkt wyjścia dla tej kawy. Ta kawa jest idealnym wyborem dla osób, które uwielbiają lekko cytrusowe, słodkie nuty z dodatkiem kwaskowatości owoców leśnych. Dodatkowe nuty smakowe to miód, owoce leśne oraz mango.

Region: Gitega

Odmiana: Bourbon

Obróbka: Washed

Wysokość: 1900 m.n.p.m.

Data palenia: 9.01.2018

Stopień palenia ziaren: Jasny

Waga: 250g

Kawa specialty Costa Rica Tarrazu, Arabica, ziarnista

Drugą, wyjątkową kawą specialty jest Costa Rica Tarrazu, która dzięki obróbce honey uzyskuje wysoką słodycz, ma charakterystyczny owocowy profil oraz delikatną, słodką kwasowość. Tą kawę kochają osoby, które miłują tak samo ziarna kawowca jak ziarna kakaowca. Charakteryzują się lekko cytrusowymi nutami, a na ziemię sprowadzi nas delikatny smak orzechów.

Region: Tarrazu

Odmiana: Caturra

Obróbka: Honey

Wysokość: 1600-1700 m.n.p.m.

Data palenia: 18.01.2018

Stopień palenia ziaren: Jasny

Waga: 250g

Wszystkie nasze kawy specialty mogą być wykorzystywane w alternatywnych metodach parzenia:

  1. Chemex

  2. Aeropress

  3. Dripper

Będziemy kontynuować nasze poszukiwania najciekawszych i najbardziej aromatycznych kaw sezonu. Niebawem ruszamy z naszymi nowymi odkryciami - będą to kawy specialty, nie tylko przeznaczone dla miłośników alternatywnych metod parzenia, ale także dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez wyśmienitego espresso.

Zapraszamy do naszego SKLEPU KAWA.PL

banner newsletter


4,49