4.34

Dużo się mówi o kawiarniach w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, ale co z Łodzią? Postanowiliśmy to naprawić i przygotować artykuł, w którym omówimy sprawdzone przez nas Top 5 kawiarni w Łodzi. Poszukiwania nie były znowu takie bardzo długie, ale na pewno bardzo owocne! Nie sugerujcie się kolejnością kawiarni - niestety nie potrafimy zdecydować, która z nich jest najlepsza.

Spis treści

  1. Przędza - ul. Piotrkowska 107, Łódź
  2. Owoce i Warzywa - ul. Generała Romualda Traugutta 9, Łódź
  3. Hot Air Cafe - ul. Piotrkowska 217, Łódź
  4. The Brick Coffee Factory - ul. Piotrkowska 136, Łódź
  5. Coffee Runner - Łódź

1. Przędza - ul. Piotrkowska 107, Łódź

kawa speciality przędza łódź

zdjęcie autorstwa https://lodzkiekawiarnie.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 22:00

Sobota - niedziela: 11:00 - 22:00

Przędza została otwarta pod koniec 2014 roku. Podobno na miejscu kawiarni był kiedyś magazyn z przędzą - stąd też się wziął pomysł na nazwę lokalu. Dla wielu osób jest to bezkonkurencyjna kawiarnia w Łodzi. Tutaj wystrój jest trochę bardziej nowoczesny, ale dalej można się poczuć jak w domu. Kawa jest przygotowywana w profesjonalny sposób, mowy nie ma o rozpuszczalnej kawie! Początkujących Kawoszy może zdziwić widok wagi, kalkulatora, czajnika z pomiarem temperatury - ale te wszystkie przedmioty mają wpływ na jakość kawy, którą otrzymują klienci. Oprócz kawy przygotowywanej w ekspresie ciśnieniowym, można tutaj także spróbować napoju parzonego alternatywnymi sposobami, m.in. za pomocą dripa, areopressu, chemexu, czy syfonu. Dodatkowo każdy ma możliwość zakupu kawy speciality do domu, podobnie zresztą jak sprzęt do parzenia kawy. Dzięki wszystkim tym rzeczom dostają takie opinie jak ta:

"Najlepsza kawa w mieście. Do tego przemiła obsługa, fajne klimatyczne wnętrze i Właściciel który widać że kocha to co tworzy!Przędza jest też galerią fotografii, miejscem gdzie możesz napić się alternatyw i zagrać w planszówkę. Wprowadzenie do karty przekąsek było świetnym pomysłem - panini i hummus są zacne!"

 Będąc w Łodzi i nie odwiedzić tego miejsca to zdecydowana strata czasu!

2. Owoce i Warzywa - ul. Generała Romualda Traugutta 9, Łódź kawa speciality owoce i warzywa łódź

zdjęcie autorstwa http://paperplanedesignblog.weebly.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - czwartek: 10:00 - 01:00

Piątek - sobota: 10:00 - 03:00

Niedziela: 12:00 - 01:00

Dostępne usługi: możliwość rezerwacji, kawiarnia przyjazna dzieciom, możliwość zamówień na wynos,  możliwość płatności kartą, 

Nie sugerujcie się nazwą, w tym miejscu owoce i warzywa nie są najważniejsze! Właściciele zainspirowali się nazwą lokalu na podstawie przypadkowo znalezionego szyldu sklepu spożywczego. Ta klubokawiarnia powstała na przełomie lutego i marca 2010 roku. Miła obsługa, klimat, kawa parzona alternatywnymi metodami, a do tego ciasto na przekąskę - to jest właśnie kawiarnia Owoce i Warzywa w Łodzi. Można tutaj również napić się herbaty, czy też naprawdę porządnego kraftowego piwa. Jak zauważyliśmy każdy odnajduje się w tym miejscu bez problemu -jest to po prostu miejsce, gdzie przyjemnie spędza się czas. Dodatkowo można zakupić kawę do parzenia w domu. Dużo osób twierdzi, że jest to najlepsza kawiarnia speciality w Łodzi zarówno do spotkań ze znajomymi, jak i do pracy. Zresztą to wszystko widać po wspaniałych opiniach, które zostawiają klienci:

"Najlepsze speciality coffee miejsce w Łodzi z idealną atmosferą zarówno do pracy, jak i spotkań ze znajomymi. Szeroki wybór kaw, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy chce wypić coś alternatywnego czy zwykłe cappuccino. Przemili bariści zawsze są wstanie pomóc z wyborem. Wieczorem za to warto przyjść na rzemieślnicze piwko, albo wino"

Zdecydowanie się zgadzamy i polecamy wszystkim to wspaniałe miejsce!

 3. Hot Air Cafe - ul. Piotrkowska 217, Łódź kawiarnia speciality hot air cafe łódź

zdjęcie autorstwa Marcin Stępień 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - czwartek: 9:00 - 20:00

Piątek - sobota: 9:00 - 21:00

Niedziela: 9:00 - 20:00

Hot Air Cafe zostało otworzone na przełomie roku 2017/2018. Od razu po wejściu do kawiarni zrozumiesz dlaczego to miejsce zasługiwało na wizytę. Niesamowity mural na ścianie, a także duża przestrzeń sprawiają, że poczujesz się całkowicie beztrosko i wolno! Lokal robi wrażenie pomysłem, kolorystką, wykonaniem, a także oczywiście kawą. Kawa, która jest serwowana jest zamawiana z najlepszych palarni z całej Polski. Jest parzona w ekspresie ciśnieniowym oraz alternatywnymi metodami - wszystko na bardzo wysokim poziomie. Bez dwóch zdań zapraszamy do wizyty - i nie tylko my! Lokal zdecydowanie sprzyja kameralnym spotkaniom, a nawet drobnym zakupom - w Hot Air Cafe można się zaopatrzyć w sprzęt do parzenia kawy, a także są kawę speciality. Dzięki odseparowanym od siebie stolikom ten lokal się nada nawet na randki, czy też spotkania biznesowe.

"Przepyszna kawa, ciasta warte grzechu łakomstwa (nadal poluję na truskawkowelove) i profesjonalna i przesymatyczna obsługa. Sam lokal to kwintesencja relaksu, zanurzenia głowy w chmurach i skupieniu się na smakowaniu życia."

 4. The Brick Coffee Factory - ul. Piotrkowska 136, Łódź

kawa speciality kawiarnia the brick coffee factory łódź

zdjęcie autorstwa https://daretocook.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - czwartek: 8:00 - 20:00

Piątek - sobota: 8:00 - 21:00

Niedziela: 8:00 - 20:00

The Brick Coffee Factory to miejsce, w którym bez dwóch zdań rządzi kawa speciality. Nazwa lokalu nawiązuje zarówno do fabrycznej historii miasta, jak i do rzemieślniczej pracy baristów. Po wejściu do The Brick Coffee Factory odczujesz wrażenie, że wszyscy klienci i pracownicy są przyjaciółmi. Panuje tu niesamowicie rodzinny klimat. Z pewnością każdy Kawosz znajdzie tutaj coś dobrego dla siebie. Kawa, którą otrzymują klienci jest przygotowywana na najwyższym poziomie - oczywiście można wybrać metodę parzenia kawy. W ofercie sklepowej znajduje się tutaj ponad 50 różnych rodzajów kawy! Jeżeli przyjdziesz do lokalu rano będziesz miał okazję spróbować pysznego śniadania, które zapamiętasz na długi okres czasu! Zresztą takie opinie mówią same za siebie:

"Raz jeszcze smacznie napiszę o tych " cegiełkach " choć nie mam się za znawcę kawy to w The Brick C.F. mieliśmy przyjemność smakować jej kilka odmian przyrządzanych na różny sposób i mimo, że namiętnie uwielbiam espresso lungo z kardamonem gorącą i bardzo słodką brązowy cukrem to " przelewowa " mnie ujęła.Te kawiarnie ( bo już dwie nas cieszą ) są maleńką raz to romantyczną przystanią a indziej energetyczną stacją. POLECAM" 

 5. Coffee Runner - Łódźkawa speciality coffee runner łódź

zdjęcie autorstwa http://lodz.naszemiasto.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00

Sobota - niedziela: zamknięte 

Mobilny bus, w którym pracuje barista entuzjasta i w którym możesz zamówić przepyszną kawę! Jest ona zawsze wyrazista, aromatyczna i świeżo przyrządzona, a podczas oczekiwania na zamówienie możesz przeprowadzić sympatyczną rozmowę z właścicielem busa. Coffee Runner to idealna kawiarnia dla osób żyjących w wiecznym pośpiechu, nie mających czas na dłuższe posiedzenie. Jednak dla tych, którzy znajdą czas znajdzie się równieź miejsce - przed mobliną kawiarnią często znajdują się krzesła oraz leżaki. Pojazd często podróżuje, więc aby znać na bieżąco ich lokalizację, warto śledzić ich profil na Facebooku. A oto co Pan Bartłlomiej, właściciel Coffee Runner o przepisie na sukces baristy: 

“Należy być dobrym gospodarzem, gościnnym i takim który zwyczajnie lubi ludzi. Systematyczność to również atut i przede wszystkim energia z jaką podchodzimy do pracy, nie poddawać się. A tak na serio to ja uważam, że odrobina pokory też się przydaje. Nie możemy zapominać o tym, że pełnimy ważną funkcję towarzyską. Zawsze mówiłem, że kawa to nie tylko napój. Ważne jest nie tylko to, co znajduje się w filiżance, lecz wszystko dookoła niej - ludzie, miejsce i atmosfera. O to również należy dbać, z taką samą starannością jak o jakość tego, co serwujemy.”

To jest nasza, subiektywna, ulubiona piątka z Łodzi. Jesteśmy świadomi, że Łódź skrywa jeszcze wiele innych, godnych polecenia kawiarni. Jeśli macie swoje sprawdzone propozycje, które powinny być w TOP kawiarniach, napiszcie je w komentarzu, chętnie sprawdzimy i ocenimy. A jeśli odwiedzicie powyższe miejsca, dajcie znać jakie były Wasze kawowo-jedzeniowe wrażenia! Z chęcią o nich przeczytamy, a następnie rzecz jasna odwiedzimy.

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w BiałymstokuWrocławiuPoznaniuKrakowieToruniuSzczecinie oraz w Gdańsku!

Wszystkie opinie zamieszczone w artykule są zaczerpięte z takich portali jak Facebook, Google oraz TripAdvisor

sklep kawa.pl z kawą speciality, ziarnistą i akcesoriami do parzenia kawy kraków