4,24

Dużo się mówi o kawiarniach w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, ale co z Łodzią? Postanowiliśmy to naprawić i przygotować artykuł, w którym omówimy sprawdzone przez nas Top 5 kawiarni w Łodzi. Nie sugerujcie się kolejnością kawiarni - niestety nie potrafimy zdecydować, która z nich jest najlepsza

1. Przędza ul. Piotrkowska 107

zdjęcie autorstwa https://lodzkiekawiarnie.pl

Dla wielu osób jest to bezkonkurencyjna kawiarnia w Łodzi. Tutaj wystrój jest trochę bardziej nowoczesny, ale dalej można się poczuć jak w domu.Kawa jest przygotowywana w profesjonalny sposób, mowy nie ma o rozpuszczalnej kawie! Początkujących Kawoszy może zdziwić widok wagi, kalkulatora, czajnika z pomiarem temperatury - ale te wszystkie przedmioty mają wpływ na jakość kawy, którą otrzymują klienci. Dodatkowo każdy ma możliwość zakupu kawy speciality do domu, podobnie zresztą jak sprzęt do parzenia kawy.

2. Owoce i Warzywa ul. Generała Romualda Traugutta 9

zdjęcie autorstwa http://paperplanedesignblog.weebly.com

Nie sugerujcie się nazwą, w tym miejscu owoce i warzywa nie są najważniejsze! Miła obsługa,  klimat, kawa parzona alternatywnymi metodami, a do tego ciasto na przekąskę - to jest właśnie kawiarnia Owoce i Warzywa w Łodzi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno rano i wieczorem. Dodatkowo można zakupić kawę do parzenia w domu.

 3. Hot Air Cafe ul. Piotrkowska 217

zdjęcie autorstwa Marcin Stępień

Od razu po wejściu do kawiarni zrozumiesz dlaczego to miejsce zasługiwało na wizytę. Niesamowity mural na ścianie, a także duża przestrzeń sprawiają, że poczujesz się całkowicie beztrosko i wolno! Lokal robi wrażenie pomysłem, kolorystką, wykonaniem, a także oczywiście kawą. Kawa, która jest serwowana jest zamawiana z najlepszych palarni z całej Polski. Jest parzona w ekspresie ciśnieniowym oraz alternatywnymi metodami - wszystko na bardzo wysokim poziomie. Bez dwóch zdań zapraszamy do wizyty.

 4. The Brick Coffee Factory ul. Piotrkowska 136

zdjęcie autorstwa https://daretocook.pl

Po wejściu do lokalu odczujesz wrażenie, że wszyscy klienci i pracownicy są przyjaciółmi. Panuje tu niesamowicie rodzinny klimat. Kawa, którą otrzymują klienci jest przygotowywana na najwyższym poziomie. Oczywiście możesz wybrać metodę parzenia kawy. Jeżeli przyjdziesz do lokalu rano będziesz miał okazję spróbować pysznego śniadania, które zapamiętasz na długi okres czasu!

 5. Coffee Runner 

zdjęcie autorstwa http://lodz.naszemiasto.pl

Mobilny bus, w którym pracuje barista entuzjasta i w którym możesz zamówić przepyszną kawę! Jest ona zawsze wyrazista, aromatyczna i świeżo przyrządzona, a podczas oczekiwania na zamówienie możesz przeprowadzić sympatyczną rozmowę z właścicielem busa. Pojazd często podróżuje, więc aby znać na bieżąco ich lokalizację, warto śledzić ich profil na Facebooku.

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w KrakowieWrocławiu, Poznaniu oraz w Gdańsku!


4,24

Najpopularniejszy komentarz