DiGiTiTiOn - inkluzywne zawody online

DiGiTiTiOn to wirtualne zawody dla profesjonalistów kawowych, którzy należą do marginalizowanych społeczności.

To propozycja, by pomimo wciąż trwającej pandemii i odwołanych zawodów U.S. Coffee Championship 2021 stworzyć miejsce jak najbardziej dostępne dla społeczności BIPOC, LGBTQIAP+, womxn i osób z niepełnosprawnościami. Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialna jest organizacja Glitter Cat, która miała w tym roku przeprowadzić kursy przygotowujące do Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w Kawie. Plany trzeba było zmienić w aktualnej sytuacji i tak powstał pomysł przeniesienia wydarzenia na platformę online.

Głównym celem jest przystosowanie wydarzenia do potrzeb uczestników, usunięcie wszelkich pojawiających się barier, by jak najwięcej osób mogło skorzystać. Udział jest darmowy, a zgodnie z tym organizatorzy zakładają, że uczestnicy nie powinni płacić za jakiekolwiek materiały. Dzięki wsparciu sponsorów wyposażenie potrzebne do wzięcia udziału w zawodach zostanie dostarczone bezpłatnie do zawodników, którzy będą mogli uczestniczyć w konkursie w swoich domach (tak, nawet ekspresy do kawy zostaną wypożyczone i dostarczone!). Dla każdej z kategorii przygotowany jest oddzielny zestaw akcesoriów i produktów, które zostaną zapewnione przez firmy partnerskie m.in. Rancilio, Mahlkonig, Slow Pour Supply, Fellow, Acaia, Pullman czy Pacific Foods Milk Beverage, a w kategorii Coffee in Good Spirits uczestnicy dostaną karty przedpłacone na zakup potrzebnych im składników. Z kolei dla osób, które zgłoszą potrzebę fizycznego zakwaterowania czy brak technicznych udogodnień, wszystko zostanie pomyślane tak, by mogli jak najlepiej przygotować się do udziału w przedsięwzięciu.

Zawody będą podzielone na 6 kategorii: Barista, Brewers, Roasters, Coffee & Booze, Tasters i Latte Art.

Źródło: https://www.glittercatbarista.com/

Zgłoszenia są otwarte dla każdego, a zwłaszcza dla osób należących do marginalizowanych społeczności. Nie ma znaczenia czy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w zawodach, czy brałeś udział w niezliczonej ich liczbie, czy mówisz świetnie po angielsku, czy jesteś nieśmiały, żyjesz w swoim świecie czy jesteś duszą towarzystwa. Nie każdy jednak powinien brać udział - tak jak biali heteroseksualni cispłciowi mężczyźni - dlaczego? Przeczytacie tutaj.

Na co organizatorzy zwracają uwagę i na jakiej podstawie wybierają zawodników? Liczy się twoja osobowość, pasja i chęć pokazania umiejętności. Zaangażowanie w świat kawy, twój pomysł na siebie i sam program - w jaki sposób z niego skorzystasz i co oferujesz od siebie innym? Budowanie społeczności to bardzo ważna część! Dlatego też uczestnicy poprzednich edycji - finaliści, trenerzy - zaoferowali swoją pomoc, wsparcie dla kolejnych uczestników w przygotowaniach i w trakcie zawodów.

Kto będzie wybierał zgłoszenia? Cały skład osobowy będzie dostępny na stronie, a każdy kto wyśle zgłoszenie otrzyma odpowiedź. Same zawody odbędą się w drugiej połowie października. Każdy z zawodników wyśle nagrania, a następnie montażyści przygotują materiały, które publiczność pozna w listopadzie.

Źródła:
https://www.glittercatbarista.com/
https://www.freshcup.com/glitter-cat-presents-digital-competition-for-fall-2020/