Gra planszowa Latte Throwdown

W tej grze zawalczymy o tytuł najlepszego baristy. Przygotujcie dzbanki z mlekiem!

Latte Art to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych umiejętności w branży kawowej. Gra Latte Art Throwdown to spotkanie baristów, którzy rywalizują o wykonanie najdoskonalszych wzorów na mlecznej piance. Kawa za kawą leją się, formułując fantazyjne wzorki.

Gra, której premiera planowana jest na ten rok, została stworzona przez Coreya Kellera, baristę i właściciela niewielkiej sieci kawowej Da Vinci Coffeehouse & Gelateria z siedzibą w Enid, w stanie Oklahoma. Była w fazie testów i rozwoju przez dwa lata, teraz zostanie wydana przy współpracy z Analog Game Studios z Toronto.

Zaczęło się od wyzwania, jakie Keller rzucił sam sobie. Postanowił poświęcić rok na tworzenie gier, projektując po jednej grze na kwartał. Latte Art Throwdown jest owocem trzeciego kwartału, zebrawszy najlepsze recenzje i feedback od testerów.

Gracze wcielą się w role baristów, gotowych do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie Latte Art Throwdown. Kolejno rzucają kośćmi i starają się jako pierwsi odtworzyć kombinację zgodną z wartościami kości pokazanych na kartach Latte. Zwycieża gracz, który jako pierwszy uzyska 20 punków. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ kości mogą być także używane do odtwarzania trików zapisanych na kartach specjalnych, ukrytych w rękawach.