Najmłodsza Q-graderka świata wypuszcza markę kawy

14-letnia Francesca "Frankie" Volkema pod koniec lipca wypuściła markę kawy "Joven Coffee".

Francesca "Frankie" Volkema, najmłodsza licencjonowana Q-graderka, 29.07.2020 oficjalnie wypuściła swoja pierwszą markę "Joven Coffee". W celu zdobycia tytułu Q-gradera, rok wcześniej ukończyła 19 kursów. Wyznaje, że biorąc pod uwagę poziom trudności i zakres materiału, nastawiała się raczej na zdobycie cennej wiedzy niż na ich ukończenie. Poszło jej zatem nadspodziewanie dobrze.

Na co dzień mieszka w stanie Michigan w Grand Rapids, gdzie za chwilę rozpocznie szkołę średnią.

Źródło: https://dailycoffeenews.com/2020/07/29/worlds-youngest-q-grader-launches-youth-supportive-joven-coffee/

Joven Coffee

Nazwa marki Joven nawiązuje do młodego pokolenia plantatorów, od których pozyskuje kawę. To ich Frankie chce wspierać i na nich zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego?

Wiek jest jednym z największych wyzwań przemysłu kawowego. Coraz mniej młodych ludzi chce się angażować w tę branżę od upraw. Mówi się o starzejącym się społeczeństwie farmerów, w którym aktualny średni wiek wynosi 55 lat. O problemie Frankie usłyszała od swojego instruktora na kursie Q, a jego skalę poznała na własne oczy zeszłego listopada podczas wyprawy do Kolumbii. Tam razem z ojcem Timem szlifowali pomysł stworzenia marki wspierającej młodych w branży kawowej. Frankie, wykorzystując swój wiek i wiedzę, rzuca światło na ten temat i wspiera młode osoby. Wierzy, że zwiększając świadomość można pozytywnie wpłynąc na zmiany.

Własna marka kaw była możliwa do realizacji dzięki wsparciu jej ojca - również Q-gradera. Tim Volkema prowadzi kawiarnie Schuil Coffee i Sparrow Coffee, gdzie Frankie pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako członek zespołu kontroli jakości i zielonej kawy, a także bierze udział w cuppingach.

Marka Joven skupia się na jakości i młodym pokoleniu, dlatego kawy sprzedawane pod tym brandem są dostarczane przez producentów w wieku do 35 lat, a kawy mają minimum 84 punkty w skali SCA. Można je kupić na stronach Schuil Coffee i Sparrow Coffee, a także poprzez platformę subskrypcyjną https://www.drinktrade.com.

Źródło: https://dailycoffeenews.com/2020/07/29/worlds-youngest-q-grader-launches-youth-supportive-joven-coffee/