Jesień 2021 - 5 nowych kawiarni speciality w Polsce

Lato 2021 to okres wielkiego powrotu do kawiarni - na szczęście! Szukacie nowych miejsc, w których można napić się dobrej kawy speciality?

Specjalnie dla Was zebraliśmy nowe kawiarnie trzeciej fali we Wrocławiu, Warszawie (i pod Warszawą), Gdańsku i Krakowie:

Wrocław: UL Kawowe Studio

źródło: Facebook UL Kawowe Studio

Dobre wieści dla mieszkańców wrocławskiego Nadodrza! Końcem sierpnia w pobliżu stacji kolejowej otworzył się UL Kawowe Studio. To przytulne miejsce z kawą speciality i słodyczami w słoikach, które możecie zabrać ze sobą również na wynos.

Warszawa: Planty Kawiarnia Lodziarnia


źródło: Facebook Planty Kawiarnia Lodziarnia

W pełni wegańska kawiarnia less waste w centrum Warszawy! Planty Kawiarnia Lodziarnia znajdziecie w zabytkowej kamienicy Wilczej. Oprócz kawy speciality czekają na Was roślinne lody (robione od początku do końca na miejscu) i słodycze. Warto przyjść z pieskiem – zwierzęta są tutaj bardzo mile widziane!


Babice Nowe (Warszawa): MIŁO Speciality Coffee

źródło: Facebook MIŁO Speciality Coffee

Piękne, pastelowe wnętrze, pyszne jedzenie od rana do wieczora i oczywiście kawa speciality. Wszystko to znajdziecie w MIŁO Speciality Coffee w Babicach Nowych pod Warszawą.

Gdańsk: Struśkawka

źródło: Facebook Struśkawka

Nowe miejsce we Wrzeszczu, Struśkawka, serwuje kawy parzone metodami alternatywnymi, kombuchę własnej roboty, domowe wypieki (również wegańskie) i szeroki wybór innych napojów. W menu znajdziecie aż cztery różne napoje z matchą!

Kraków: Dziewczynka z ziarenkami


źródło: Facebook Dziewczynki z ziarenkami

Dziewczynka z ziarenkami zaprasza na kawę na rogu Starowiślnej i Dietla. Można tu wpaść po kawę (na miejscu, na drogę lub w ziarnach), na śniadanie (serwowane do 13 w tygodniu i do 14 w weekendy), lunch lub coś słodkiego. Warto pytać o opcje wegańskie, mają ich całkiem sporo, a wieczorami zapraszają na cydr, wino, grzańca i drinki.