Promocja na kawy z Ameryki Południowej!

Ziarna z Ameryki Południowej to szeroka gama smaków. Od mocno czekoladowej Brazylii przez delikatną Gwatemalę, po lekko kwaskowate Peru i zupełnie nieprzewidywalną Boliwię.

Kawy z tej części świata zdobywają serca kawoszy. Świetnie nadają się do espresso, także jako baza pod kawy mleczne, sprawdzają się w przelewie. Właśnie ruszamy ze specjalną promocją na kawy z gorącego regionu Ameryki Południowej!

KAWA Z BOLIWII

Kawowym epicentrum jest tam tropikalny rejon La Paz, skupiający 90% plantacji kawy Boliwii. Pozostałe 10% to regiony: Santa Cruz, Los Yungas, Tarija i Cochabamba. Plantacje w Boliwii są nieduże i należą przeważnie do rodzinnych gospodarstw, które kawę zbierają ręcznie, obrabiają na mokro i traktują dość tradycyjnymi, ekologicznymi metodami, bez używania pestycydów czy sztucznych nawozów. Dzięki temu mogą najczęściej poszczycić się certyfikatem sprawiedliwego handlu, a także certyfikatami ekologicznymi.

Profil smakowy: subtelny, zbalansowany, o intensywnie owocowych, lekko kwaskowych nutach i bardzo delikatnej goryczce.

KAWA Z BRAZYLII

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, a jej zbiory stanowią aż \u2153 wszystkich światowych plonów. Kawę w Brazylii uprawia się głównie w regionie Sao Paulo, Minas Gerais oraz Parana, jednakże można natrafić także na kawę z innych części tego olbrzymiego państwa. Liczba plantacji w Brazylii robi wrażenie - przekracza 200 tysięcy. Jedną z najlepszych odmian jest Santos, uprawiana głównie w Sao Paulo oraz Yellow Bourbon z prowincji Minas Gerais.

Profil smakowy: gładkie nuty czekolady, wzbogacone o posmak orzechów, miodu, wiśni, jagód czy malin.

KAWY Z KOLUMBII

Kolumbia słynie z rewelacyjnej kawy, a warunki do jej uprawy są tam wyjątkowo sprzyjające. Co ciekawe, pod kątem metod uprawy czas się tam nieco zatrzymał. Stosuje się bardzo tradycyjne metody pracy z kawą. W 2011 roku światowa organizacja UNESCO wyróżniła Kolumbię tytułem "światowego dziedzictwa krajobrazu i kultury kawy". Najczęściej uprawia się odmiany Bourbon, Typica, Caturra i Maragogype.

Profil smakowy: krągły, o subtelnej kwasowości i nutach czekolady, karmelu, orzechów, cytrusów.

KAWY Z PERU

Kawa z Peru ma nie tylko bogaty aromat i niepowtarzalny smak. Sam proces jej uprawy jest bardzo rzetelny, przeprowadzany z troską i szacunkiem. Charakterystyczne są niewielkie, ekologiczne uprawy, często oznaczane również jako organiczne, na których nie stosuje się ani maszyn, ani chemicznych nawozów czy pestycydów.

Profil smakowy: zbalansowany, zrównoważony, czysty, pełny, z nutami owoców, jaśminu i czekolady.