Kawa.pl
Eagle One Prima - premiera ekspresu
Sklep

Eagle One “Prima” - najnowsza wersja ekspresu od Victoria Arduino - od dzisiaj w przedsprzedaży w Polsce!

Oct. 1, 2020, 10:21 a.m.
Sklep

Eagle One “Prima” miała swoją światową premierę 18 sierpnia, zdążyła się już pokazać na Milan Design Week 2020, a 1 października rozpoczynamy jej przedsprzedaż w Polsce - dokładnie w Międzynarodowy Dzień Kawy!

 

 

Nowa wersja Eagle One (zwana w skrócie “E1”) jest kompaktowa, wydajna i w duchu less waste. Jednogrupowa konstrukcja została zaprojektowana tak, by każdy kto pragnie wyjątkowej kawy na co dzień, mógł zamontować ekspres wszędzie tam, gdzie go potrzebuje - w domu, hotelu, biurze, szkole, małej czy większej firmie oraz w palarni. Prima jest eklektyczna i różnorodna, łatwo się ją obsługuje i sprawnie montuje. Do tego możemy wybrać spośród 6 różnych wersji kolorystycznych lub zaprojektować swoją własną.

 

 

Najnowsze testy i opinie tego modelu będą się powoli pojawiać, jednak najlepiej wypróbować samemu jak się pracuje na nowej maszynie. Jeśli chcecie ją zamówić, możecie napisać do nas bezpośrednio na Instagramie lub Facebooku. A gdybyście przypadkiem wybierali się do Włoch, zajrzyjcie na któreś z wymienionych wydarzeń podczas Milano Design City, żeby zobaczyć nowość na własne oczy albo… wytrzymajcie jeszcze chwilę, aż pierwsze ekspresy pojawią się w polskich kawiarniach, na festiwalach i w salonach dystrybutorów! Realizacja zamówień ma się rozpocząć w drugiej połowie listopada. Tymczasem - zawsze możecie lepiej przyjrzeć się jej poprzednikowi - Eagle One, od którego wszystko się zaczęło.

 

marcu tego roku grupa Nuova Simonelli przedstawiła w swojej submarce Victoria Arduino model Eagle One, którego wariacją jest najnowszy model Prima. W Eagle One wdrożono rozwiązania służące oszczędności, zrównoważonemu rozwojowi, kompatybilności i większemu komfortowi pracy. E1 to minimalistyczny, ale charakterystyczny ekspres o dopracowanym estetycznym designie, który można dopasować do naszych upodobań lub klimatu miejsca, w którym go postawimy.

 

 

W czym Prima jest inna od samego Eagle One? To przede wszystkim odzwierciedlenie zmieniającego się podejścia do najwyższej jakości kawy - chcemy ją mieć wszędzie, nie tylko w najlepszej kawiarni! Kompaktowy jednogrupowy ekspres to też więcej precyzji i mniej zużycia: wody, energii i kosztów. Eagle One jest przyszłością kawy speciality, jak głosi jej slogan i co podkreśla James Hoffmann, konsultant rozwoju ekspresu Eagle One i Mistrz Świata Baristów.

 

Do podstaw wdrożonych w Eagle One doszła nowa perspektywa parzenia espresso i doświadczenia z nią związanego. Dlatego “Prima” (z wł. “pierwsza”) to nazwa modelu, który ma być pierwszym krokiem w kierunku przekroczenia granicy przeżycia znanego nam z kawiarni i przełożenia tego na codzienność. Pozbyciu się dotychczasowych ograniczeń i otwarciu na doświadczenia w różnorodnych warunkach.

 

Filarem, na którym Victoria Arduino opiera swój rozwój jest między innymi innowacja i zrównoważony rozwój. Innowacja, która wspiera środowisko i odpowiada na obecne potrzeby użytkowników. Zaś zrównoważone podejście to główna filozofia całej serii Eagle One, dlatego za wyzwanie i nadrzędny cel Nuova Simonelli i Victoria Arduino postawiły sobie zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko przy użyciu nowej technologii i utrzymanie dotychczasowego poziomu wydajności, znanego u poprzedników Primy - dwugrupowych i trzygrupowych ekspresów Eagle One.


E1 Prima został zaprojektowany tak, by zrównoważone podejście i dopracowany design szły w parze z efektywnością. W tym celu wdrożono technologię TRES (Temperature Energy Recovery System), dzięki której całkowite zużycie wody spadło o 8% oraz automatyczny system podgrzewający, przez co do podgrzania wody zużywa się mniej energii. Wciąż obecny jest także system NEO (ew Engine Optimization), stosowany w innych modelach E1. Zamierzony efekt osiągnięto, a wpływ na otoczenie został zmniejszony o 23% w porównaniu do innych maszyn tej samej kategorii (wyniki z LCA). Zrównoważone podejście i efektywność ważne są pod względem środowiskowym, ale i finansowym. Wdrożone zmiany oznaczają mniejsze koszty przez mniejsze zużycie zasobów. 

 

 

 

Nowy mechanizm zastosowany w maszynie ma jeszcze jedną zaletę - jest mały. To właśnie dzięki temu możemy korzystać korzystać z udogodnień tej bezkompromisowej konstrukcji w kompaktowym jednogrupowym ekspresie E1 Prima w praktycznie każdym miejscu. Waży zaledwie 37 kilogramów.

 

Dodatkiem, który ułatwia całą obsługę maszyny na większą skalę, jest aplikacja “My Victoria Arduino App” - będzie dostępna już niedługo. Możemy w niej programować swoje własne ustawienia i przepisy, a także dzielić się nimi wśród społeczności posiadaczy E1. A to dopiero początek. Aplikacja będzie łączyła się z maszyną za pomocą Bluetooth, co pozwoli na zdalne sterowanie ekspresem, obserwację, zarządzanie procesem ekstrakcji naparu, temperaturą pary wodnej i wiele innych, wszystko z poziomu smartfona. Dodatkowo - jest kompatybilna z dwu i trzygrupowymi wersjami E1, a dzięki przechowywaniu całej biblioteki przepisów i ustawień z łatwością możemy np. przesłać nowo wypróbowany przepis z palarni do ekspresu w kawiarni i serwować go gościom

 

Jako autoryzowany oficjalny dystrybutor Victoria Ardiuino i Nuova Simonelli na terenie Polski, chętnie odpowiemy na Wasze pytania! Dzwońcie (+48 505327491) lub piszcie na [email protected], albo bezpośrednio przez nasze social media (InstagramFacebook). Źródła:

https://www.victoriaarduino.com/eagleone/

https://www.instagram.com/stories/highlights/17931582727312211/

https://www.victoriaarduino.com/

https://www.victoriaarduino.com/eagleoneprima/ 

https://bartalks.net/new-victoria-arduino-e1-prima-first-thoughts/

 


OCEŃ NEWS
5.00Eagle One Prima - premiera ekspresu2
5.00