Kawa.pl
Polski projekt Flavi - doniczki odżywiające rośliny
Środowisko

Fusy kawowe znalazły kolejne zastosowanie, a na pomysł wpadła polska projektantka.

Oct. 9, 2020, 4:22 p.m.
Środowisko

Flavi czyli projekt doniczek, które same dozują roślinom składniki odżywcze, został stworzony przez projektantkę Weronikę Walenciak. Materiał to autorska mieszanka Weroniki - przypomina ceramikę, ale wypalany w znacznie niższej temperaturze. Składa się z 5 elementów: doniczki zewnętrznej (tzw.j osłonki z wylewką), doniczki wewnętrznej z otworami do odprowadzania nadmiaru wody z ziemi, nakładki, zabezpieczającej otwory przed zasypaniem ziemią i wylewki do dozowania 60 ml wody.

 

Źródło: https://www.whitemad.pl/weronika-walenciak-i-jej-doniczki-z-odpadow-poznajcie-projekt-flavi/ 

 

Doniczka dostępna jest w dwóch odmianach: o pH zasadowym - z fusów kawy, skórek bananów i gliny dedykowana dla roślin kwasolubnych oraz o pH obojętnym - ze skórek mandarynek, skorupek jajek oraz gliny, która wzbogaci glebę o wapń, żelazo i cynk i świetnie sprawdzi się dla większości roślin. 

 

Źródło: https://www.whitemad.pl/weronika-walenciak-i-jej-doniczki-z-odpadow-poznajcie-projekt-flavi/ 

 

Produkt jest w pełni ekologiczny, biodegradowalny i przyjazny środowisku, gdyż w całości powstał z naturalnych składników. Odpady pozyskane do produkcji elementów pochodzą od przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, przeszły proces sterylizacji i posiadają naturalne warstw zabezpieczające - kalafonię i wosk pszczeli. Uzyskany w ten sposób materiał jest alternatywą dla sztucznych nawozów, dostarczając roślinie mikro i makroelementów. Świetna biodegradowalna opcja uprawy ziół czy innych jadalnych (i nie tylko) roślin. Domowy ogródek w biodegradowalnej formie.Źródła:

https://www.whitemad.pl/weronika-walenciak-i-jej-doniczki-z-odpadow-poznajcie-projekt-flavi/

 


OCEŃ NEWS
3.67Polski projekt Flavi - doniczki odżywiające rośliny3
3.67