Lokalizacja

Wilcza 42,Warszawa

2018-08-25T09:00:00+02:00
Aug. 25, 2018, 9 a.m.
Urodziny

W weekend 25 i 26 sierpnia Coffeedesk zapewnia moc atrakcji: ziarna i akcesoria zgarniacie nawet 30% taniej, do zamówienia na barze dokładamy nitro-z-wkładką i różowe eklerki, a do tego bujacie się przy dźwiękach, które na żywo dostarczy ich ulubiony DJ! Ale to nie wszystko!  

Rozgrywamy zawody jakich jeszcze świat nie widział: “na oko” Brewers Cup! W tych rozgrywkach zmierzą się kawiści, bariści, home-brewersi, ale też po prostu amatorzy kawy - wszyscy mają szansę na zostanie mistrzem w parzeniu kawy na oko! Jak sami mówią - do zaparzenia dobrej kawy nie potrzeba nic więcej niż: dobre ziarno, drip, młynek i sprawny kawista, dlatego w tych zawodach nic więcej nie będzie dostępne!

Zawodnicy muszą więc na oko odmierzyć ilość ziaren i wody, temperaturę i czas parzenia, czy grubość mielenia. Najlepszą kawę w każdej rundzie wybierać będzie za to już najbardziej profesjonalne jury: mistrzowie Polski i certyfikowani sędziowie międzynarodowi. A wygrana, poza dozgonną chwałą i tytułem mistrza w parzeniu kawy na oko, przynosi także konkretne nagrody.

Przede wszystkim ma być to świetna zabawa, dlatego w trakcie można tańczyć, spożywać napoje wyskokowe, a całość swoim satyrycznym komentarzem uraczy Krzysztof Barabosz - naczelny wodzirej wszystkich kawowych mistrzostw. A dla chętnych spróbować swych sił w walce o tej zaszczytny tytuł, prezentujemy poniżej zasady! :)  

Zasady:
Na scenę wchodzisz bez niczego - żadnego sprzętu, telefonu, dodatków do kawy, a nawet bez zegarka. Dozwolony jest jedynie: alkohol (na własny użytek wewnętrzny! :) ).
Na scenie czeka na Ciebie: ręczny młynek Hario, elektryczny czajnik Hario Buono z wrzątkiem, drip V60, filtry papierowe, serwer, no i kawa, specjalnie wypalona przez Hard Beans Coffee Roasters. Masz 15 minut na zaparzenie kawy. 
Na scenie startują 3 osoby na raz, z każdej trójki sędziowie typują najlepszą kawę, której autor przechodzi dalej i zmierzy się w kolejnym etapie. 

Skład sędziowski: 
Ania OleksakKonrad OleksakŁukasz MituraSławek Saran...

Zapisy:
Wyślij email na adres [email protected] do 19 sierpnia, podając: 
- Imię i nazwisko
- określ czy jesteś baristą czy home-baristą :) 
- napisz coś o sobie (co z pewnością później wykorzysta Krzysztof w swoim komentarzu! :) )
Ostrzegamy, ilość miejsc ograniczona ! Lista startowa zostanie ogłoszona 20 sierpnia :)

Do zobaczenia!