Lokalizacja

Wilcza 42,Warszawa

2018-08-25T09:00:00+02:00
Aug. 25, 2018, 9 a.m.
Urodziny

W weekend 25 i 26 sierpnia Coffeedesk zapewnia moc atrakcji: ziarna i akcesoria zgarniacie nawet 30% taniej, do zamówienia na barze dokładamy nitro-z-wkładką i różowe eklerki, a do tego bujacie się przy dźwiękach, które na żywo dostarczy ich ulubiony DJ! Ale to nie wszystko!  

Rozgrywamy zawody jakich jeszcze świat nie widział: “na oko” Brewers Cup! W tych rozgrywkach zmierzą się kawiści, bariści, home-brewersi, ale też po prostu amatorzy kawy - wszyscy mają szansę na zostanie mistrzem w parzeniu kawy na oko! Jak sami mówią - do zaparzenia dobrej kawy nie potrzeba nic więcej niż: dobre ziarno, drip, młynek i sprawny kawista, dlatego w tych zawodach nic więcej nie będzie dostępne!

Zawodnicy muszą więc na oko odmierzyć ilość ziaren i wody, temperaturę i czas parzenia, czy grubość mielenia. Najlepszą kawę w każdej rundzie wybierać będzie za to już najbardziej profesjonalne jury: mistrzowie Polski i certyfikowani sędziowie międzynarodowi. A wygrana, poza dozgonną chwałą i tytułem mistrza w parzeniu kawy na oko, przynosi także konkretne nagrody.

Przede wszystkim ma być to świetna zabawa, dlatego w trakcie można tańczyć, spożywać napoje wyskokowe, a całość swoim satyrycznym komentarzem uraczy Krzysztof Barabosz - naczelny wodzirej wszystkich kawowych mistrzostw. A dla chętnych spróbować swych sił w walce o tej zaszczytny tytuł, prezentujemy poniżej zasady! :)  

Zasady:
Na scenę wchodzisz bez niczego - żadnego sprzętu, telefonu, dodatków do kawy, a nawet bez zegarka. Dozwolony jest jedynie: alkohol (na własny użytek wewnętrzny! :) ).
Na scenie czeka na Ciebie: ręczny młynek Hario, elektryczny czajnik Hario Buono z wrzątkiem, drip V60, filtry papierowe, serwer, no i kawa, specjalnie wypalona przez Hard Beans Coffee Roasters. Masz 15 minut na zaparzenie kawy. 
Na scenie startują 3 osoby na raz, z każdej trójki sędziowie typują najlepszą kawę, której autor przechodzi dalej i zmierzy się w kolejnym etapie. 

Skład sędziowski: 
Ania OleksakKonrad OleksakŁukasz MituraSławek Saran...

Zapisy:
Wyślij email na adres [email protected] do 19 sierpnia, podając: 
- Imię i nazwisko
- określ czy jesteś baristą czy home-baristą :) 
- napisz coś o sobie (co z pewnością później wykorzysta Krzysztof w swoim komentarzu! :) )
Ostrzegamy, ilość miejsc ograniczona ! Lista startowa zostanie ogłoszona 20 sierpnia :)

Do zobaczenia!Najbliższe Wydarzenia

Festiwal
Oct. 19, 2019
Festiwal Kawy we Wrocławiu! | 19 - 20 października
◾ CO? Festiwal Kawy ◾ GDZIE? Wrocław, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański Wrocław ◾ KIEDY? 19-20/10/2019, 10:00 - 18:00 ◾ WSTĘP: bezpłatny ◾ JĘZYK: polski/ angielski _____________________________________ [ENG below] Kolejna edycja Festiwalu Kawy która odbędzie się już 19 i 20 października we Wrocławiu! W ten weekend zmienimy Browar Mieszczański Wrocław w świat kawy najwyższej jakości! ☕️ Polskie i zagraniczne palarnie, lokalne kawiarnie i foodtrucki, akesoria kawowe i inne gadżety - a to wszystko w jednym miejscu! Nie obędzie się także bez strefy chilloutu z czytelnią. Szykuje się weekend pełen atrakcji! Oba dni festiwalu wypełnione będą cuppingami, na których skosztujecie kaw z różnych regionów świata oraz warsztatami, które poprowadzą kawowi eksperci. Będziecie mieli również okazję zobaczyć najnowsze designerskie ekspresy do kawy, na których profesjonalni bariści zaparzą dla was setki kilogramów ziaren! ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/374877913187280/ _____________________________________ ◾ WHAT? Coffee Festival ◾ WHERE? Wrocław, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański Wrocław ◾ WHEN? 19-20/10/2019, 10:00 - 18:00 ◾ ENTRANCE FEE: free ◾ LANGUAGE: polish/ english Get ready for the coffee madness!☕️ We're happy to invite you to the next edition of Polish Coffee Festival which this time will take place on the 19 - 20 October in Wrocław. Great Polish and foreign roasteries - all in one place! The exposition will also include well-known local cafes, foodtrucks, coffee accessories stores and many others. This summer we'll provide you with many cuppings with fresh crops from all around the world and many interesting workshops. Tons of coffee will be served by proffesionals using best designer coffee machines . ➖➖➖ Find out more on Facebook event: https://www.facebook.com/events/374877913187280/

Artykuły