Lokalizacja

Wojska Polskiego 41,80-236Gdańsk

2018-11-23T20:00:00+01:00
Nov. 23, 2018, 8 p.m.
Festiwal

Zapraszamy do Hackerspace Trójmiasto na projekcję AEROPRESS MOVIE: filmy załogi European Coffee Trip. Jeśli wiecie po czym film jest i kto za nim stoi, to zapewne nie trzeba Wam zbyt wiele wyjaśnia. Jeśli nie, to dowiecie się:
* że aeropress to jedna z alternatywnych metod parzenia kawy
* że aeropress sporo łączy z frisbee
* że w parzeniu kawy za pomocą aeropressu organizowane są mistrzostwa świata (w mistrzostwach Polski wzięło w tym roku udział ponad 100 osób)
* że w aeropressie Polska potęgą jest i basta ;)
* i że ogólnie spoko wynalazek to jest.
UWAGA: na projekcję może wejść tylko 50 osób. Liczymy na powstanie kolejki FIFO* i przybycie osób, które więcej wiedzą o kawie niż Hackerspace :)
https://en.wikipedia.org/wiki/FIFO_(computing_and_electronics)
Po projekcji zajmiemy się implementację RFC 2324 (jeśli tylko ktoś zechce przekazać ekspres przelewowy na cele naukowe).

 


Najbliższe Wydarzenia

Zawody
Nov. 16, 2019
Best Barista / Eliminacje / Szczecin
◾ CO? Zawody ◾ GDZIE? ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin ◾ KIEDY? 16/11/2019 ◾ WSTĘP: bezpłatny, zapisy ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ Serdecznie zapraszamy wszystkich baristów do wzięcia udziału w otwartych eliminacjach do zawodów BEST BARISTA CAFFÈ VERGNANO 2019! 📆 TERMIN: 16 listopada 2019 roku 📍 MIEJSCE: Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin 📝 ZAPISY: [email protected] 🏆 NAGRODY: Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Szczecinie otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu otrzyma tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019. Na laureata czeka też tygodniowy wyjazd do Włoch, podczas którego weźmie on udział w prestiżowym szkoleniu prowadzonym w Akademii Vergnano we Włoszech. ☕ CO ZROBIĆ, ŻEBY WYGRAĆ? Uczestnicy eliminacji w ciągu 30 minut będą musieli: • zaparzyć dwa idealne espresso • odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino • zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór • zaserwować dwa stworzone przez siebie koktajle na bazie kawy Więcej informacji w regulaminie: http://caffevergnano.pl/konkurs-best-barista/ Wszystkie osoby, które kochają kawę zapraszamy do obserwowania zawodów oraz na darmową degustację naszych kaw! Do zobaczenia! ❤ ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/309424783105085/

Artykuły