Lokalizacja

ul. Oswobodzenia 1,Katowice

2018-09-08T10:00:00+02:00
Sept. 8, 2018, 10 a.m.
Festiwal

Festiwal Kawy – Katowice – 8-9.09.2018 to nie tylko możliwość wzięcia udziału w zawodach dla baristów, które odbędą się w ogromnej przestrzeni targowej, ale również: 

– platforma do wymiany opinii i nawiązania znajomości w branży
– możliwość nauki, podpatrzenia bardziej doświadczonych zawodników podczas pracy
– szansa na poznanie najlepszych baristów, head roasterów, właścicieli palarni i kawiarni w Polsce
– spróbowania najlepszych kaw z polskich palarni
– plan na spędzenie weekendu :)

Na festiwalu zaprezentują się palarnie kawy z Polski i kawiarnie z górnego śląska.

Tym razem powiększamy festiwal o panele wykładów i warsztatów prowadzone przez najlepszych w tej branży, także szykujcie notatniki!

Wydarzenia towarzyszące:

MISTRZOSTWA GÓRNEGO ŚLĄSKA w LATTE ART
Na śląsku mamy duże stężenie miast, a w każdym mieście kilka dobrych kawiarni, także dla tych którzy marzą to tytule najlepszego/najlepszej w okolicy nie będzie łatwego zadania – pokaż na co Cię stać w zawodach malowania na kawie i wystartuj w mistrzostwach. 

*więcej info już wkrótce.

Regulamin i terminy zapisów pojawią się niebawem w osobnym wydarzeniu.


Najbliższe Wydarzenia

Cupping
Dec. 14, 2019
Film o kawie + dyskusja i cupping / Films For Food
◾ CO? Film, cupping, dyskusja ◾ GDZIE? Warszawa, ul. Gen. Władysława Andersa 5 ◾ KIEDY? 14/12/2019 ◾ WSTĘP: 24 zł ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ Kawa - to wciąż jeden z bardzo gorących tematów ☕️ Dlatego już 14 grudnia o godz. 18:00 wracamy do Muranowa z jednym z najpopularniejszych filmów z repertuaru FILMS for FOOD. 🔜 📍PRZED SEANSEM, o 17:00 - w holu kina - cupping (czyli obiektywna metoda oceniania i testowania) przygotowany przez Bartka Krzymowskiego z warszawskiej palarni kawy Coffeelab 📍O 18:00 seans "Filmu o kawie" 📍PO SEANSIE: Czy kawiarnie speciality zastąpią sieciówki? I jakie rewolucje dzieją się teraz w świecie kawy? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć po seansie w rozmowie, którą poprowadzi Krzysztof Rzyman - dziennikarz, właściciel kawiarni STOR oraz STOR Bracka. 🔗UWAGA: Z biletem na seans "Filmu o kawie" kawę w STOR Bracka otrzymacie za 5 zł! ------ OPIS FILMU: "Film o kawie" / "A Film About Coffee" reż. Brandon Loper, USA, 2014, 67 min. Film śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję. Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zaglądając do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia, film pokazuje mało znany świat wysokogatunkowej kawy. ---- *PS: A dwa tygodnie wcześniej, już 1. grudnia, w ramach cyklu FILMS for FOOD zapraszamy na seans filmu "Pomidory i Wagner": https://bit.ly/33UiVlw ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1384839138350215/

Artykuły