Lokalizacja

Ul. Dolnych Młynów 10,31-124Kraków

2018-02-04T12:00:00+01:00
Feb. 4, 2018, noon
Festiwal

Pierwszej edycji festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Ostatki w 2018 roku towarzyszy pokaz specjalny dokumentu "Film o kawie" organizowany z FILMS for FOOD
Film niezwykły, jak niezwykłym napojem jest kawa. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Iką Graboń, znakomitą baristką i smakoszką, sędziującą w zawodach dla baristów, autorką właśnie wydanej książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Oraz kawową niespodziankę :)

Bilety w cenie 18 zł/os. można kupić tu:
https://www.biletomat.pl/wydarzenie/films-for-food-film-o-kawie-6246/! ! ! UWAGA ! ! !
Już teraz macie okazję wykorzystać specjalną zniżkę na 10 euro na talixo.com
Jest to zniżka na pierwszy przejazd, wystarczy wpisać kod KAWAPL
Ważne tylko do końca tygodnia, czyli do 4 lutego 2018!
https://talixo.com/

 

O FILMIE
„Film o kawie”reż. Brandon Loper, USA 2014
Bohaterką filmu jest mała czarna. Ta, bez której wielu nie potrafi się obejść, ta o której marzy się zaraz po przebudzeniu. Wreszcie ta, na której robi się światowy biznes. Film odsłania kulisy uprawy niezwykłego ziarna, śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję. Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zajrzymy do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia. Piękne zdjęcia i egzotyczne lokalizacje wykorzystane w tym filmie to oprawa dla bardziej skomplikowanej historii, dzięki której możemy poznać kulisy olbrzymiego i międzynarodowy fenomenu jakim jest picie kawy.

Zapraszamy 4 lutego do Klubu ZetPeTe na wspaniałą, obfitą edycję Najedzeni Fest! Ostatki, Targi KUP SE i Hau Hau, 4 lutego 2018 g. 11- 19.