Lokalizacja

Ul. Dolnych Młynów 10,31-124Kraków

2018-02-04T12:00:00+01:00
Feb. 4, 2018, noon
Festiwal

Pierwszej edycji festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Ostatki w 2018 roku towarzyszy pokaz specjalny dokumentu "Film o kawie" organizowany z FILMS for FOOD
Film niezwykły, jak niezwykłym napojem jest kawa. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Iką Graboń, znakomitą baristką i smakoszką, sędziującą w zawodach dla baristów, autorką właśnie wydanej książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Oraz kawową niespodziankę :)

Bilety w cenie 18 zł/os. można kupić tu:
https://www.biletomat.pl/wydarzenie/films-for-food-film-o-kawie-6246/! ! ! UWAGA ! ! !
Już teraz macie okazję wykorzystać specjalną zniżkę na 10 euro na talixo.com
Jest to zniżka na pierwszy przejazd, wystarczy wpisać kod KAWAPL
Ważne tylko do końca tygodnia, czyli do 4 lutego 2018!
https://talixo.com/

 

O FILMIE
„Film o kawie”reż. Brandon Loper, USA 2014
Bohaterką filmu jest mała czarna. Ta, bez której wielu nie potrafi się obejść, ta o której marzy się zaraz po przebudzeniu. Wreszcie ta, na której robi się światowy biznes. Film odsłania kulisy uprawy niezwykłego ziarna, śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję. Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zajrzymy do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia. Piękne zdjęcia i egzotyczne lokalizacje wykorzystane w tym filmie to oprawa dla bardziej skomplikowanej historii, dzięki której możemy poznać kulisy olbrzymiego i międzynarodowy fenomenu jakim jest picie kawy.

Zapraszamy 4 lutego do Klubu ZetPeTe na wspaniałą, obfitą edycję Najedzeni Fest! Ostatki, Targi KUP SE i Hau Hau, 4 lutego 2018 g. 11- 19.


 


Inne Wydarzenia w mieście Kraków

Najbliższe Wydarzenia

Festiwal
Jan. 18, 2020
Festiwal Kawy i Czekolady 18-19.01.2020
◾ CO? Festiwal ◾ GDZIE? Międzynarodowe Tragi Poznańskie, ul. Głogowska 14 ◾ KIEDY? 18-19/01/2020 ◾ WSTĘP: bezpłatny ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ 18-19.01.2020! To data, którą w swoim kalendarzu powinni zapisać wszyscy smakosze kawy i fani słodkości. Właśnie wtedy odbędzie się Festiwal Kawy i Czekolady w Poznaniu ♥ Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski i zagranicy! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki. A jeśli Twój kompan nie jest sympatykiem kawy nic straconego, zabierz go ze sobą! Będzie mógł ugasić pragnienie aromatycznymi herbatami, które również znajdziecie na tym wydarzeniu  Jednak przepyszne napoje to niejedyne rzeczy, które znajdziecie 18 i 19 stycznia w MTP. Mamy też dla Was coś, co idealnie pasuje do świeżo parzonej kawą czy herbaty – SŁODYCZE! Ciastka, ciasteczka, przepyszne wypieki, lody, cukierki, lizaki… Wszystko czego potrzebuje każdy łasuch w jednym miejscu ♥ Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała a może różowa czy z dodatkami? Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie.! Przybywajcie i dajcie się porwać w tę czekoladowo-kawową podróż! Do słodkiego zobaczenia! 18-19.01.2020 Międzynarodowe Tragi Poznańskie ul. Głogowska 14 Sprawy organizacyjne: 794 394 222 Kontakt dla wystawców: [email protected] ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/481416159164691/

Artykuły