Lokalizacja

Piotrkowska 217,Łódź

2020-09-17T18:00:00+02:00
Sept. 17, 2020, 6 p.m.
Spotkanie

◾ CO? Spotkanie

◾ GDZIE? Łódź, ul. Piotrkowska 217

◾ KIEDY? 17/09/2020

◾ WSTĘP: 50 zł/ os., wcześniejsze zapisy

◾ JĘZYK: polski

_____________________________________

 

Kawa ╳ herbata ╳ wino - co mają ze sobą wspólnego?
▷ Przede wszystkim to najbogatsze aromatycznie produkty. Dowodzi się, że w kawie można rozróżnić ponad 600 różnych zapachów, podobnie w winie, w herbacie niewiele mniej.
▷ Wiele aromatów jest wspólnych - np. brzoskwinię wyczujemy zarówno w etiopskiej kawie, białym chardonnay, czy herbacie oolong. Niektóre są charakterystyczne tylko dla jednej grupy jak np. aromaty alg w zielonych herbatach. Czasem jeden aromat, jak dym, potrafi być ceniony w winie, a być niepożądany w kawie.
▷ Postaramy się prześledzić te różnice i podobieństwa i świadomie zdegustować po cztery przykłady aromatycznych kaw, win i herbat. Będziemy się wspierać zestawem blisko stu syntetycznych aromatów w fiolkach by lepiej odróżniać je później w napojach, a każda degustacja będzie okraszona komentarzem naszych lokalnych ekspertów.
Czego spróbujemy?
→ Herbarty
♦ Oolong z rejonu Wudongshan w Chaozhou
♦ Wysokogórski oolong z Tajwanu
♦ Czarna herbata z rejonu Tanyang w prowincji Fujian
♦ Prażony Hong Shui oolong
→ Kawy
♦ Etiopia Zinabu Tula natural
♦ Rwanda Cyumba washed
♦ Colombia Hector Arias lactic
♦ Brazil Bob-O-Link natural
→ Wina
♦ Sauvignon blanc
♦ Gewurztraminer
♦ Muscat
 
⬤ O kawie opowie gospodarz - Michał Sobolewski - właściciel klubokawiarni Owoce i Warzywa, certyfikowany z zakresu sensoryki kawowej przez Speciality Coffee Association na poziomie Professional, czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Brewers Cup.
⬤ O herbacie opowie Wojciech Woźniak - pod marką TheTea sprowadza i dystrybuuje najwyższej jakości herbaty z Tajwanu, Japonii, Chin. Często są to mikro zbiory wyjątkowych liści, produkowanych ręcznie, w tradycyjny sposób
⬤ O winie opowie Michał Rutkowski - selekcjonuje i dystrybuuje wina - prowadząc Klub Wino. Jego dobór win był wielokrotnie wyróżniany przez prestiżowy Magazyn Wino. Ukończył trzy poziomy międzynarodowego kursu sommelierskiego WSET.
 
→ 17.09.2020 | czwartek | godz. 18:00
✭ Klubokawiarnia Owoce i Warzywa | Piotrkowska 217
✭✭ Wydarzenie towarzyszące Jemy w Łodzi food fest ✭✭ 
https://www.facebook.com/events/288896439030813/

➖➖➖

Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/785442008953313/


Inne Wydarzenia w mieście Łódź

Warsztaty
Sept. 29, 2020
71. #warsztatykawowe Etno Cafe w Łodzi: mleko i kawa
◾ CO? Warsztaty ◾ GDZIE? Łódź, ul. Piłsudskiego 3 ◾ KIEDY? 29/09/2020 ◾ WSTĘP: 30 zł ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ Przed nami ŚWIĘTO KAWY 2020. W tym roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Kawy, nie przez weekend, nie przez tydzień, a przez 11 dni ♥ Zresztą, czy Dniem Kawy dla prawdziwego Kawosza nie jest każdy rozpoczęty dzień od kubka tej ulubionej? Owszem! Ale od 24 września do 4 października tę przyjemność mnożymy. Przygotowaliśmy dla Was kawowy repertuar wydarzeń i wrażeń smakowych. Przed Wami #warsztatykawowe w Etno Cafe Jednorożec w Łodzi! Tym razem nasz Trener Baristów Karol Przesmycki weźmie na warsztat kawy mleczne. Wybierzemy się w podróż do krainy kawą i mlekiem płynącej. Stwierdzenie, że mleko jest najpopularniejszym dodatkiem do kawy jest nie do podważenia. Niech się odezwie ten, który odmówi mlecznej pianki z cappuccino! Podczas warsztatów poznamy: 👉 tajniki przygotowania kaw mlecznych 👉 domowe metody na spienienie mleka 👉 ranking napojów roślinnych, które zastąpią mleko krowie Gotowi na #warsztatykawowe? Uzyskaj tytuł "domowego Baristy": 📅 29 września / wtorek ⏰ 18:00-19:30 🥛 Mleko i kawa 📍 Etno Cafe Jednorożec, ul. Piłsudskiego 3, Łódź 👉 bilet wstępu na warsztaty stanowi paczka kawy prosto z palarni Etno Cafe 30 PLN: link do zakupu biletów wkrótce (bądźcie czujni!) ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/977376309444405

Najbliższe Wydarzenia


Artykuły