Lokalizacja

Wojska Polskiego 83,91-755Łódź

2020-03-27T17:00:00+01:00
March 27, 2020, 5 p.m.
Warsztaty

◾ CO? Warsztaty
◾ GDZIE? Łódź, ul. Wojska Polskiego 83
◾ KIEDY? 27/03/2020
◾ WSTĘP: 249 zł
◾ JĘZYK: polski
_____________________________________

Chyba żaden inny zestaw urządzeń do parzenia kawy nie jest tak tani i zarazem tak uniwersalny.

W kawiarce zaparzysz esencjonalną, aromatyczną kawę. Niektórym zastępuje ona espresso. Inni dodają do naparu z kawiarki gorącej wody i otrzymują odpowiednik americano. To idealne urządzenie, aby cieszyć się tradycyjnymi nutami kawowymi, przypominającymi czekoladę, orzechy lub karmel. Albo kawami w stylu włoskim, ciemniej palonymi.

Natomiast frenchpress to najprostsze urządzenie do eksperymentowania z całą paletą smaków i aromatów kawy specialty. Jeśli kupisz kawę w kawiarni, już zmieloną, nie potrzebujesz niczego poza czajnikiem i filtrowaną wodą.

A jeśli połączysz te dwa urządzenia, możesz robić w domu cappuccino albo latte. A nawet rysować proste wzoru (choć do tego pewnie dzbanek by się jeszcze przydał ;-)). W kawiarce zrobisz bazę kawową, a we frenchpressie idealnie ubijesz mleko.


Podczas warsztatu nauczysz się m.in:

• Prawidłowego przyrządzania kawy w kawiarce
(woda, ubijanie, gotowanie, proporcje)
• Doboru kawy i grubości mielenia do kawiarki
• Odróżniania kaw przemysłowych od kaw wysokojakościowych
• Parzenia kawy we frenchpressie
• (proporcje, czas parzenia, metoda tradycyjna i wg Jima Hoffmanna)
• Doboru kawy i grubości mielenia do frenchpressa
• Ubijania mleka we frenchpressie
(temperatura, tekstura, podstawy rysowania)
• Receptur na kawy mleczne


Informacje organizacyjne

Miejsce: kawiarnia „Owoce i Warzywa” w Centrum Dialogu (ul. Wojska Polskiego 83, Łódź)
Prowadzenie: Michał Sobolewski
Liczba uczestników: 3-4 os.
Inwestycja: 249 zł
Liczba godzin: 2,5 (17:00 – 19:30)

Zapisy: https://uniwersytetkawy.pl/sklep/szkolenia/kawiarka-i-frenchpress-27-marca/

➖➖➖
Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2301259153500016/


Inne Wydarzenia w mieście Łódź

Warsztaty
Sept. 29, 2020
71. #warsztatykawowe Etno Cafe w Łodzi: mleko i kawa
◾ CO? Warsztaty ◾ GDZIE? Łódź, ul. Piłsudskiego 3 ◾ KIEDY? 29/09/2020 ◾ WSTĘP: 30 zł ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ Przed nami ŚWIĘTO KAWY 2020. W tym roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Kawy, nie przez weekend, nie przez tydzień, a przez 11 dni ♥ Zresztą, czy Dniem Kawy dla prawdziwego Kawosza nie jest każdy rozpoczęty dzień od kubka tej ulubionej? Owszem! Ale od 24 września do 4 października tę przyjemność mnożymy. Przygotowaliśmy dla Was kawowy repertuar wydarzeń i wrażeń smakowych. Przed Wami #warsztatykawowe w Etno Cafe Jednorożec w Łodzi! Tym razem nasz Trener Baristów Karol Przesmycki weźmie na warsztat kawy mleczne. Wybierzemy się w podróż do krainy kawą i mlekiem płynącej. Stwierdzenie, że mleko jest najpopularniejszym dodatkiem do kawy jest nie do podważenia. Niech się odezwie ten, który odmówi mlecznej pianki z cappuccino! Podczas warsztatów poznamy: 👉 tajniki przygotowania kaw mlecznych 👉 domowe metody na spienienie mleka 👉 ranking napojów roślinnych, które zastąpią mleko krowie Gotowi na #warsztatykawowe? Uzyskaj tytuł "domowego Baristy": 📅 29 września / wtorek ⏰ 18:00-19:30 🥛 Mleko i kawa 📍 Etno Cafe Jednorożec, ul. Piłsudskiego 3, Łódź 👉 bilet wstępu na warsztaty stanowi paczka kawy prosto z palarni Etno Cafe 30 PLN: link do zakupu biletów wkrótce (bądźcie czujni!) ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/977376309444405

Najbliższe Wydarzenia


Artykuły