Lokalizacja

Kolegialna 4,09-400Płock

2016-08-10T18:00:00+02:00
Aug. 10, 2016, 6 p.m.
Warsztaty

Pijąc kawę w Czerwonym Atramencie stajemy się częścią wielkiej opowieści o jednym z najciekawszych owoców. Zaczyna się ona na plantacjach w dalekich krajach, gdzie wyśmienici plantatorzy dbają należycie o krzewy i proces obróbki, przekazując nam - za godne pieniądze - kawę najwyższej jakości, arabicę speciality. Wypalają ją najwybitniejsi palacze z Europy i innych kontynentów w taki sposób, aby ziarna nie zatraciły swoich niebywałych walorów smakowych i aromatów. Przelewamy ją przy Kolegialnej 4 ręcznie, przy użyciu alternatywnych metod parzenia. Pijąc ją w księgarni, możemy poznać się, dyskutować, odpoczywać i zbierać inspiracje.
Aby wejść w świat kawy speciality, wystarczy porzucić stereotypowe postrzeganie kawy - tej fabrycznej, przepalonej, bardzo gorzkiej, którą "ratujemy" ukrywając jej ohydny smak pod mlekiem i cukrem, nadmiernie pobudzającej, czy też zmienionej w tzw. "kawę" rozpuszczalną, kapsułkową. Uznać, że nigdy wcześniej nie piliście kawy - naparu z ziaren kawowca.
Aby pomóc Wam świadomie zacząć przygodę z kawą speciality, zawsze w księgarni Czerwony Atrament staramy się Wam o niej jak najwięcej opowiedzieć. Jeżeli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, "złapać bakcyla" i rozkochać się w kawie, to zachęcamy, aby spędzić środowe popołudnie i wieczór w księgarni Czerwony Atrament.
***
O godz. 18 zaczniemy tu cupping w formacie dla początkujących, czyli degustacje kaw speciality z różnych rodzajów krzewów, rejonów świata i pięciu palarni. 
Krzysiek Blinkiewicz i Ireneusz Majewski opowiedzą Wam o różnicach w pozyskiwaniu i produkcji kawy speciality i "tej normalnej", o kulturach picia kawy, dowiecie się m.in. dlaczego warto napić się kawy przed snem. 
A każdy ochotnik będzie miał okazję rozpocząć naukę parzenia kawy metodami alternatywnymi, dostępnymi w naszej księgarnio-kawiarni!
Limit osób, które mogą wziąć udział w środowym cuppingu i warsztatach to jedynie 16 osób. Zachęcamy do zapisywania się - swój akces możecie zgłosić drogą mailową pisząc pod adres [email protected], telefonicznie dzwoniąc pod nr księgarni 534-039-531 lub poprzez wiadomości prywatne na portalu Facebook. Koszt uczestniczenia w warsztatach to 25 zł brutto, które można wpłacić zawczasu na konto księgarni lub uiścić w kawiarni przed lub w dniu warsztatów.