Lokalizacja

Kolegialna 4,09-400Płock

2016-08-10T18:00:00+02:00
Aug. 10, 2016, 6 p.m.
Warsztaty

Pijąc kawę w Czerwonym Atramencie stajemy się częścią wielkiej opowieści o jednym z najciekawszych owoców. Zaczyna się ona na plantacjach w dalekich krajach, gdzie wyśmienici plantatorzy dbają należycie o krzewy i proces obróbki, przekazując nam - za godne pieniądze - kawę najwyższej jakości, arabicę speciality. Wypalają ją najwybitniejsi palacze z Europy i innych kontynentów w taki sposób, aby ziarna nie zatraciły swoich niebywałych walorów smakowych i aromatów. Przelewamy ją przy Kolegialnej 4 ręcznie, przy użyciu alternatywnych metod parzenia. Pijąc ją w księgarni, możemy poznać się, dyskutować, odpoczywać i zbierać inspiracje.
Aby wejść w świat kawy speciality, wystarczy porzucić stereotypowe postrzeganie kawy - tej fabrycznej, przepalonej, bardzo gorzkiej, którą "ratujemy" ukrywając jej ohydny smak pod mlekiem i cukrem, nadmiernie pobudzającej, czy też zmienionej w tzw. "kawę" rozpuszczalną, kapsułkową. Uznać, że nigdy wcześniej nie piliście kawy - naparu z ziaren kawowca.
Aby pomóc Wam świadomie zacząć przygodę z kawą speciality, zawsze w księgarni Czerwony Atrament staramy się Wam o niej jak najwięcej opowiedzieć. Jeżeli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, "złapać bakcyla" i rozkochać się w kawie, to zachęcamy, aby spędzić środowe popołudnie i wieczór w księgarni Czerwony Atrament.
***
O godz. 18 zaczniemy tu cupping w formacie dla początkujących, czyli degustacje kaw speciality z różnych rodzajów krzewów, rejonów świata i pięciu palarni. 
Krzysiek Blinkiewicz i Ireneusz Majewski opowiedzą Wam o różnicach w pozyskiwaniu i produkcji kawy speciality i "tej normalnej", o kulturach picia kawy, dowiecie się m.in. dlaczego warto napić się kawy przed snem. 
A każdy ochotnik będzie miał okazję rozpocząć naukę parzenia kawy metodami alternatywnymi, dostępnymi w naszej księgarnio-kawiarni!
Limit osób, które mogą wziąć udział w środowym cuppingu i warsztatach to jedynie 16 osób. Zachęcamy do zapisywania się - swój akces możecie zgłosić drogą mailową pisząc pod adres [email protected], telefonicznie dzwoniąc pod nr księgarni 534-039-531 lub poprzez wiadomości prywatne na portalu Facebook. Koszt uczestniczenia w warsztatach to 25 zł brutto, które można wpłacić zawczasu na konto księgarni lub uiścić w kawiarni przed lub w dniu warsztatów.Najbliższe Wydarzenia

Festiwal
Oct. 19, 2019
Festiwal Kawy we Wrocławiu! | 19 - 20 października
◾ CO? Festiwal Kawy ◾ GDZIE? Wrocław, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański Wrocław ◾ KIEDY? 19-20/10/2019, 10:00 - 18:00 ◾ WSTĘP: bezpłatny ◾ JĘZYK: polski/ angielski _____________________________________ [ENG below] Kolejna edycja Festiwalu Kawy która odbędzie się już 19 i 20 października we Wrocławiu! W ten weekend zmienimy Browar Mieszczański Wrocław w świat kawy najwyższej jakości! ☕️ Polskie i zagraniczne palarnie, lokalne kawiarnie i foodtrucki, akesoria kawowe i inne gadżety - a to wszystko w jednym miejscu! Nie obędzie się także bez strefy chilloutu z czytelnią. Szykuje się weekend pełen atrakcji! Oba dni festiwalu wypełnione będą cuppingami, na których skosztujecie kaw z różnych regionów świata oraz warsztatami, które poprowadzą kawowi eksperci. Będziecie mieli również okazję zobaczyć najnowsze designerskie ekspresy do kawy, na których profesjonalni bariści zaparzą dla was setki kilogramów ziaren! ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/374877913187280/ _____________________________________ ◾ WHAT? Coffee Festival ◾ WHERE? Wrocław, ul. Hubska 44, Browar Mieszczański Wrocław ◾ WHEN? 19-20/10/2019, 10:00 - 18:00 ◾ ENTRANCE FEE: free ◾ LANGUAGE: polish/ english Get ready for the coffee madness!☕️ We're happy to invite you to the next edition of Polish Coffee Festival which this time will take place on the 19 - 20 October in Wrocław. Great Polish and foreign roasteries - all in one place! The exposition will also include well-known local cafes, foodtrucks, coffee accessories stores and many others. This summer we'll provide you with many cuppings with fresh crops from all around the world and many interesting workshops. Tons of coffee will be served by proffesionals using best designer coffee machines . ➖➖➖ Find out more on Facebook event: https://www.facebook.com/events/374877913187280/

Artykuły