Lokalizacja

Mysia 3,00-496Warszawa

2016-10-15T11:00:00+02:00
Oct. 15, 2016, 11 a.m.
Warsztaty

15 października już po raz drugi na Mysiej 3 odbędzie się ŚWIĘTO KAWY I HERBATY. Wraz z nadejściem pierwszych jesiennych dni miejsce letnich lemoniad i cydrów zajmą dwie królowe: kawa i herbata. Z nami zaczniecie dzień od kenijskiego espresso lub aromatycznego dripa. Poznacie najlepszych baristów i najlepsze palarnie kawy. A że herbata jest nową kawą i coraz częściej pojawia się w kawiarniach trzeciej fali, parzona z tą samą starannością co chemexy i dripy, ten napój także pojawi się na Mysiej.

Zielone, czarne, kwitnące czy organiczne z dalekich Chin, Indii czy Sri Lanki. W pięknych kolekcjonerskich pudełkachi na wagę. Te popularne i te unikatowe. Opowiemy o historii
metodach parzenia, a specjaliści zaproszą na degustację. Będzie też nowoczesna ręcznie tworzona ceramika i wiele akcesoriów do parzenia zarówno kawy, jak i herbaty.

To już druga edycja tego święta. Podczas zeszłorocznej udało nam się pobić rekord odwiedzalności Mysiej 3, spotkały się z nami blisko 4 tysiące osób. Od amatorów, stawiających pierwsze kroki w parzeniu kawy i herbaty, do koneserów chcących zgłębić swoją wiedzę dzięki obecności specjalistów z całej Europy.

W tym roku do udziału w naszej strefie warsztatowo- wykładowej zaprosiliśmy baristów i właścicieli najciekawszych palarni i kawiarni w Europie. Będziemy mogli podpatrywać ich przy pracy, nauczyć się nowych technik parzenia kawy i herbaty oraz posłuchać o światowych trendach w tej dziedzinie.

Najbliższe Wydarzenia

Zawody
Nov. 16, 2019
Best Barista / Eliminacje / Szczecin
◾ CO? Zawody ◾ GDZIE? ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin ◾ KIEDY? 16/11/2019 ◾ WSTĘP: bezpłatny, zapisy ◾ JĘZYK: polski _____________________________________ Serdecznie zapraszamy wszystkich baristów do wzięcia udziału w otwartych eliminacjach do zawodów BEST BARISTA CAFFÈ VERGNANO 2019! 📆 TERMIN: 16 listopada 2019 roku 📍 MIEJSCE: Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin 📝 ZAPISY: [email protected] 🏆 NAGRODY: Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Szczecinie otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu otrzyma tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019. Na laureata czeka też tygodniowy wyjazd do Włoch, podczas którego weźmie on udział w prestiżowym szkoleniu prowadzonym w Akademii Vergnano we Włoszech. ☕ CO ZROBIĆ, ŻEBY WYGRAĆ? Uczestnicy eliminacji w ciągu 30 minut będą musieli: • zaparzyć dwa idealne espresso • odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino • zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór • zaserwować dwa stworzone przez siebie koktajle na bazie kawy Więcej informacji w regulaminie: http://caffevergnano.pl/konkurs-best-barista/ Wszystkie osoby, które kochają kawę zapraszamy do obserwowania zawodów oraz na darmową degustację naszych kaw! Do zobaczenia! ❤ ➖➖➖ Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/309424783105085/

Artykuły