Lokalizacja

ul. Adamieckiego 8,Chorzów

2018-05-04T18:00:00+02:00
May 4, 2018, 6 p.m.
Warsztaty

1. Jak rozpoznać dobrą jakość kawy? 

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z czynnikami wpływającymi na jakość kawy i posiądą umiejętości przydatne do jej samodzielnego określenia. Warsztat daje możliwość zapoznania się z tematem w praktyce podczas licznych degustacji i cuppingów zwiększających świadomość konsumencką. Spotkanie rozwija również temat odpowiedniego obchodzenia się z kawą dla pełnego wykorzystania potencjału ziarna.

9 różnych degustacji podzielonych na dwie grupy:
☕ klasy jakości kawkomercyjna, premium i speciality
☕ wpływ regionu pochodzenia kawy na smak

2. Latte art - malowanie na powierzchni kawy

☕ Warsztat prezentuje trzy podstawowe wzory w technice "free pour": serce, tulipan i rozetę. Praktyczna część szkolenia skupia się na indywidualnym ćwiczeniu trenera z każdym z kursantów. Spotkanie pozwala wyeliminować najczęściej powtarzane błędy i przygotować uczestników do samodzielnego doskonalenia technik latte art.

3. Espresso

Pomimo tego, że espresso jest najmniejsza z serwowanych kaw, wymaga ona niezwykłej precyzji i doświadczenia baristy. Szkolenie prezentuje poprawną technikę wykonywania kawy, z pełną analizą najczęściej popełnianych błędów. Kładzie również nacisk na umiejętność właściwego ustawiania młynka oraz na obsługę ekspresu ciśnieniowego. Aby zyskać świadomość poprawnego smaku espresso, każdy z uczestników spróbuje kilku kaw zaparzonych według różnych receptur. Uczestnicy dowiedzą się też jak świadomie zmieniać parametry parzenia, dobrać czas, dozę, temperaturę oraz właściwe ciśnienie wody.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

-----------------

Cena: 100 PLN od osoby
Czas trwania: 17:00 - 19:00
Data: 13.04.2018 

Link do rejestracji: http://www.centrumkulinarne.com.pl/kalendarz-szkolen/warsztaty-kawowe-pl.html

-----------------

Warsztaty poprowadzi: 
Adam Laska - specjalizuje sie w kawie, zaznajamia widzów Czajnikowy.pl - dobra herbata ze sposobami parzenia kawy, akcesoriami i właściwościami. Prawdziwy pasjonat wysokiej jakości kawy. Reprezentuje markę Kafar.