Lokalizacja

Biobazar, ul.Wołoska 3,,Warszawa

2018-04-21T11:00:00+02:00
April 21, 2018, 11 a.m.
Festiwal

Ahoj kawowi piraci! Zapraszamy na drugi zjazd w tym semestrze! Tym razem będzie prawilnie: wykład i ćwiczenia.

Naszym WYKŁADOWCĄ będzie prof. Maciej Duszak, Master of Coffee Science w Coffee Desku, miłościwie nam panujący mistrz Polski Brewers' Cup (i trzykrotny wicemistrz!). 
Maciej zaprazentuje wykład pod tytułem "Czynniki wpływające na ekstrakcję kawy i ich porównanie w praktyce". Pod tym tytułem godnym przewodu doktrorskiego kryje się fascynująca opowieść o tym jak - kontrolując wszystkie zmienne (temperatura, grubość mielenia, czas parzenia itp.) - zrobić pyszną kawę.
Za maszynę testową posłuży nam Gabi (nie, to nie jest koleżanka Maćka z biura), koreański turbo-dripper, na którym nasz wykładowca wygrał Mistrzostwa Polski. I którego nie zabrał później na Mistrzostwa Świata. Dlaczego? Nie wiem, ale liczę, że się dowiemy!

ĆWICZENIA natomiast poprowadzą doktorzy Michał Piętak i Mateusz Karczewski, dżentelmeni odpowiedzialni za Po Co w Bydgoszczy. Po Co to Post Coffice - kawiarnia, poczta kawowa (że jak?!?), mobilna kawiarnia itp. Panowie są all-round-muthafuckas, parzą pysznie, palą z Audunem, a na dodatek mają fisia na punkcie wody. 
Tematem ćwiczeń będzie H2O właśnie. Napijemy się naparów przygotowanych na kilku różnych wodach - od kranówki po eleganckie minerałki, źródlane taniochy i wreszcie odwar z systemu odwróconej osmozy Akvo. 
Kawa będzie nasza, a żarty z Bydgoszczy. Spodziewam się wiele!

Wstęp na zajęcia oczywiście wolny. Będzie się można napić kawy, zjeść coś i posłuchać muzyczki. Będzie ładnie, ciepło i wystawimy leżaki. 
Czujcie się zaproszeni!
 

Inne Wydarzenia w mieście Warszawa

Najbliższe Wydarzenia


Artykuły