Aplikacje mobline dla Kawoszy!

Tablety i smartfony w dzisiejszych czasach są rzeczami bez których tak naprawdę nie wyjdziemy z domu. Dzięki temu mamy między innymi stały dostęp do aplikacji mobilnych :) Postanowiliśmy zrobić spis programów, które ułatwią życie każdemu Kawoszowi! Zapraszamy do lektury :)

1.Coffee Cup Guru

Dzięki tej aplikacji  możesz bez problemu przejść przez proces przygotowania kawy.  Na samym początku możesz wybrać metodę parzenia kawy (aeropress, chemex, french press etc), a następnie wystarczy wejść w przepis i podążać za kolejnymi krokami.

Aplikacja może również służyć do zapisywania własnych przepisów.

*dostępna tylko w języku angielskim

*na IOS i Androida

2. Cupping Lab

 

Aplikacja służąca do wystawiania ratingów ziarenkom kawy, z możliwością dodania daty wypału, informacji o palarni i wielu innych rzeczy. Dzięki tej aplikacji bez problemu możesz ocenić, aż 10 różnych kategorii, takich jak słodycz, stopień palenia kawy! Cupping Lab z pewnością ułatwia życie wielu baristom, między innymi dzięki prostemu mechanizmowi funkcjonowania. Niestety aplikacja jest tylko dostępna na Androida.

*dostępna tylko w języku angielskim

*na Androida

3 Projekt Rebel

Głównym założeniem aplikacji jest kupowanie punktów REBEL, które potem możesz wymieniać na kawy w lokalach, które współpracują z Projekt Rebel. Na zachętę, przy zakładaniu konta dostajesz kupon do wykorzystania na darmową kawę w jednej ze współpracujących z nimi kawiarni. Niestety aplikacja jak na razie uwzględnia tylko trzy miasta: Kraków, Warszawę oraz Poznań.

Dzięki aplikacji możesz również znaleźć kawiarnię blisko Ciebie. Aby mieć dokładniejsze wyniki, możesz filtrować swoje wyszukiwania i zaznaczać, czy chcesz aby lokal miał WIFI, ogródek, parking etc.

*na IOS i Androida

*dostępna w języku polskim

4. Angel’s Cup

Angel’s Cup jest aplikacją, dzięki której ludzie na każdym zakątku świata mogą się dzielić swoimi opiniami o rodzajach kawy. Z aplikacji można korzystać zarówno jako czytelnik jak i tester.

Jako tester masz możliwość wybrania kawy, którą będziesz oceniać albo dopisać ją do listy. Następnie dobierasz metodę palenia, temperaturę i inne informacje, które sprawiają że Twoja recenzja jest bardziej rozbudowana. Na koniec masz możliwość ocenić poziom przyjemności, który Ci towarzyszył w ostatnich minutach picia kawy - możesz także dopisać swoje notatki.

*na IOS i Androida

*dostępna tylko w języku angielskim

Podsumowanie

Takie aplikacje sprawiają, że oszczędzamy więcej czasu, w parę sekund możemy znaleźć idealną kawiarnie na sobotnie popołudnie, a także niezbędne informacje o kawie. Ten czas możemy zagospodarować na wiele sposobów, między innymi na dłuższy odpoczynek przy kawie.

A Wy jakie macie swoje ulubione kawowe aplikacje?

sklep kawa.pl