DaftCafe otwiera nowe kawiarnie w warszawskich centrach biznesowych!

Sieć kawiarni DaftCafe już jutro pojawi się w dwóch kolejnych miejscach w Warszawie.

Od 4 kwietnia będzie serwować kawę, napoje i przekąski w budynku przy ul. Postępu 14 oraz w biurowcu West Station II. Obie lokalizacje należą do międzynarodowego dewelopera HB Reavis.

1. DaftCafe. Wszystko zaczyna się od kawy

Najwyższa jakość, nowoczesne wnętrza i żywa zieleń - to wyróżniki lokalnej sieci kawiarni DaftCafe, która swoją niszę znalazła w serwowaniu najlepszej gatunkowo kawy pracownikom i gościom stołecznych biurowców. Pierwszy z nowo otwartych lokali mieści się w zagłębiu biznesowym na Służewiu, na parterze budynku Postępu 14 od ulicy Marynarskiej. Natomiast druga kawiarnia, której otwarcie również nastąpi 4 kwietnia, zaprosi miłośników kawy do budynku West Station II na Ochocie, do przestrzeni recepcyjnej przy głównym wejściu. W nowych kawiarniach DaftCafe, podobnie jak w pozostałych pięciu lokalach tej sieci, będzie można zjeść ciasta, których oferta zmienia się każdego dnia, klasyczne francuskie quiche oraz pyszne kanapki z pieczywa wypiekanego na miejscu.

Daft Cafe serwuje także owocowe koktajle, świeżo wyciskane soki oraz szeroki wybór herbat. Jednak znakiem rozpoznawczym tej marki pozostaje kawa jakości speciality.- Jesteśmy jedyną siecią w Polsce i jedną z niewielu na świecie, która serwuje ją jako podstawę. Oznacza to, że w każdym kubku, czy to americano, cappuccino, czy latte, znajduje się napój na bazie ziaren, które podczas bardzo restrykcyjnej oceny uzyskały co najmniej 80 na 100 punktów - tłumaczy Michał Ratajczyk, kierowca rajdowy i wyścigowy, współwłaściciel DaftCafe.


2. Miejsce wytchnienia w centrach biznesowych


Wnętrza DaftCafe są projektowane tak, aby naturalnie wpisywały się w najwyższej jakości przestrzenie biurowe, również te otwarte, jak recepcja w budynku HB Reavis na Ochocie. Choć kawiarnie znajdują się wewnątrz biurowców, to dogodne miejsca spotkań nie tylko dla pracowników korporacji, ale też dla freelancerów oraz najemców i gości z sąsiedztwa. Wśród najemców budynku Postępu 14 znajdują się m.in. Samsung, AstraZeneca, Wydawnictwo Zwierciadło, a w biurowcu West Station II przy Dworcu Zachodnim swoje siedziby znaleźli: Lafarge, Moneygram oraz Wincor Nixdorf.


3. O DaftCafe 

DaftCafe to warszawska sieć kawiarni serwująca kawę speciality oraz przekąski i desery. Powstała w 2014 roku i obecnie składa się z pięciu kawiarni: dwóch w Warsaw Spire na Placu Europejskim 1, przy ul. Pokornej 2, Domaniewskiej 34A oraz Alejach Jerozolimskich 96. Poza standardową działalnością gastronomiczną organizuje m.in. serię wydarzeń Kawa i Samochody oraz regularne spotkania amatorów kawy połączone z testami ziaren. W pierwszym półroczu 2018 r. DaftCafe otworzy trzy nowe lokalizacje.


4. O biurowcu Postępu 14

To jeden z najnowocześniejszych biurowców na warszawskim Mokotowie. Zastosowano w nim liczne rozwiązania przyjazne środowisku - m.in. windy z systemem odzysku energii, energooszczędne oświetlenie LED czy wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni ichłodzenia klimatyzacji. Postępu 14 w dużej części zasilany jest energią produkowaną na farmach wiatrowych. Budynek oferuje 34 500 mkw. powierzchni biurowej. Oprócz typowych biur działa tu centrum coworkingowe i przestrzeń eventowy HubHub. Na miejscu można też skorzystać z baru i restauracji Bocca Bar, kantyny, sklepu spożywczego oraz drogerii.


5. O biurowcu West Station

To miejsce, które zmieniło oblicze okolic dworca Zachodniego w Warszawie - jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Dwa 14-kondygnacyjne budynki oferują 68 500 mkw. biur oraz ogólnodostępne punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne na parterach - m.in. sklep spożywczy i kantynę. Pracownicy mieszczących się tu firm mogą łatwo skorzystać z komunikacji publicznej. Wraz z biurowcami West Station powstała nowa infrastruktura drogowa, usprawniająca ruch samochodowy i rowerowy w tej części Warszawy.