Dog Rescue - przygarnij zwierzaka!

Stowarzyszenie Dog Rescue, zanim stało się Stowarzyszeniem, było grupą kochających zwierzęta przyjaciół, dla których los zwierząt był ważny. Nie pozostawali obojętni na krzywdę czworonogów, kiedy tylko mogli - pomagali. Tak po prostu, z potrzeby serca. Działali w Krakowie, Wieliczce i okolicach.

Z czasem zaczęły dołączać do nich nowe osoby, mogli robić coraz więcej, działać coraz dalej. Naturalną konsekwencją było podjęcie decyzji o założeniu organizacji, która będzie fundamentem wspólnej działalności na rzecz poprawy sytuacji bezdomnych zwierząt w Polsce. Tak powstało Stowarzyszenie Dog Rescue, którego misja sprowadza się do trzech słów: Kochać, szanować, pomagać.

Naszym głównym celem statutowym jest poprawa sytuacji bezdomnych zwierząt w Polsce i choć aktualna sytuacja jest trudna, wierzymy, że jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na rzeczywistość wokół nas i zmienić ten kawałek świata na lepsze. Przemyślanymi działaniami doprowadzimy do rozwiązania problemu bezdomności zwierząt w Polsce, pomożemy również Polakom odtworzyć naturalną więź ze zwierzętami - więź pełną przyjaźni i uczucia.

źródło: dogrescue.pl

Pomagamy zarówno zwierzętom wymagającym pomocy, jak i ich właścicielom. Wyciągamy zwierzaki ze złych warunków, leczymy, rehabilitujemy, socjalizujemy, znajdujemy dla nich nowe, kochające domy. Prowadzimy działania edukacyjne wśród młodzieży szkolnej i przedszkolnej, publikujemy materiały informacyjne. Wspieramy właścicieli zwierząt, którzy są w ciężkiej sytuacji materialnej, wspieramy również inne fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom. Działamy we wspólnym celu poprawy sytuacji zwierząt w naszym kraju, sytuacji, która z roku na rok jest coraz gorsza. Wspólnie odwracamy ten trend o sto osiemdziesiąt stopni.

W wyniku akcji adopcyjnej, która odbyła się w Parku Decjusza w dniu 13 maja 2018 roku w Krakowie w godzinach 11 - 15, aż cztery psy znalazły domy! Jeżeli chcecie pomóc, albo dowiedzieć się więcej o naszym stowarzyszeniu koniecznie odwiedźcie naszą stronę.

Pamiętajcie, że to motywacja jest podstawą do działania - wykorzystajcie ją, aby realnie wpłynąć na los zwierząt w naszym kraju.  Cieszymy się, że zespół Kawa.pl dołączył do grona naszych Przyjaciół!