Kawa.pl
Coca Cola kupuje Costa Coffee za 18,6 miliardów złotych!
Biznes

Whitbread, właściciel marki Costa Coffee sprzedaje globalnemu gigantowi, Coca Coli, największą brytyjską sieć kawiarni za 18,6 miliardów złotych!

Aug. 31, 2018, 11:19 a.m.
Biznes

Whitbread wykupił Costa w 1995 roku za 91 milionów złotych, kiedy sieć posiadała 39 sklepów. Obecnie, marka posiada aż 2400 kawiarnii tylko w Wielkiej Brytanii oraz 1400 w ponad 30 pozostałych krajach.

Whitbread twierdzi, że pieniądze z inwestycji przeznaczą na zmniejszenie zadłużenia, zwiększenie funduszu emerytalnego oraz na spłatę udziałów reszty akcjonariuszy Costa Coffee. Transakcja ta pomoże im również rozwinąć sieci ich hoteli Premier Inn w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Z kolei dzięki tej umowie, Coca Cola będzie w stanie rozszerzyć swoją ofertę o zdrowsze produkty i już nie będzie identyfikowana tylko z napojami gazowanymi. Tym samym Coca Cola wkracza na rynek, na którym będą rywalizowali z Nestle i Starbucksem.

 

“Costa przekazuje Coca Coli nowe możliwości i wiedzę ekspercką z rynku kawy, a nasz system może stworzyć możliwości rozwoju marki Costa na całym świecie” - powiedział James Quincey, CEO Coca Coli.

 

Gorące napoje to jeden z niewielu pozostałych segmentów całego sektora napojów, w którym Coca-Cola nie posiada globalnej marki.

 

 


OCEŃ NEWS
3.00Coca Cola kupuje Costa Coffee za 18,6 miliardów złotych!2
3.00