6 aplikacji, które spodobają się każdemu miłośnikowi kawy

Smartfony i tablety to urządzenia, z którymi wiele z nas się nie rozstaje. Korzystamy z aplikacji, które ułatwiają nam życie lub po prostu umilają czas. W tym artykule zaprezentujemy Wam 6 aplikacji dotyczących kawy, które mogą być dla Was przydatne.

1. Coffee finder

Jest to aplikacja pozwalająca na znalezienie konkretnej kawiarni sieciowej w pobliżu. Można ją wyszukać na kilka sposobów: aplikacja zlokalizuje nas za pomocą gps i pokaże wyniki dla okolicy, w której w danym momencie się znajdujemy, albo znajdzie kawiarnie w pobliżu adresu, który sami podamy. Dzięki temu, że aplikacja jest skierowana na rynek zagraniczny, to możemy za jej pomocą wyszukać wiele kawiarni, których nie ma w Polsce. Będzie to zwłaszcza przydatne, jeśli będziemy wybierać się za granicę do miasta, którego nie znamy i będziemy chcieli szybko sprawdzić, gdzie jest najbliższa kawiarnia. Aplikacja działa również dla kawiarni znajdujących się w Polsce. 

2. Baristame

Jest to aplikacja, dzięki której można poszerzyć swoją wiedzę na temat kawy i procesu jej przygotowania. Dowiemy się ile wody należy dodać to perfekcyjnego americano, a także jak przyrządzić espresso za pomocą aeropressu czy chemexu. Oprócz tego wszystkie alternatyczne sposoby zaparzania kawy są szczegółowo opisane. Dodatkowo w sekcji 'learn' możemy pocztać np. o tym skąd pochodzą ziarna kawy lub o roli wody w procesie parzenia magicznego napoju (o znaczeniu wody w kawie możecie przeczytać w artykule: 'Woda i kawa, czyli duet idealny')

3. Coffee Nerd

To aplikacja, którą pokochają fascynaci alternatywnych sposobów parzenia kawy. Oprócz szczegółowych instrukcji na temat parzenia kawy, podpowiada nam również ile gramów kawy powinno przypaść na 1 ml wody, a także ile gramów kawy powinniśmy odważyć przed rozpoczęciem procesu parzenia. Jeśli chemex, french press lub aeropress to coś z czego korzystasz na codzień, ta aplikacja na pewno Ci się spodoba!  

4. The Coffee Brew App

Kolejna aplikacja dla fanów alternatywnych metod parzenia kawy. Tym razem dla osób, które do parzenia instrukcji nie potrzebują, ale chcą uzyskać jak najsmaczniejszą kawę. Dzięki aplikacji możemy prowadzić statystyki dotyczące naszej kawy, dzięki którym dowiemy się co dokładnie powinniśmy poprawić, aby nasza kawa była idealna w smaku. Na początku wybieramy metodę parzenia i typ kawy, a także podajemy wagę kawy i ilość wody, jak również czas ekstrakcji. Po tym wszystkim naciskamy start i czekamy aż kawa się zaparzy. Na koniec dajemy ocenę i komentarz, a wszystko to trafia do naszej bazy danych. Dzięki temu możemy zobaczyć czy kawa która parzyła się np. 3 min smakowała nam lepiej niż ta parzona o 20 s dłużej. 

5. Coffitivity

O Coffitivity pisaliśmy już przy okazji artykułu o roli kawy w muzyce, jednak jest to na tyle ciekawa aplikacja, że warto o niej wspomnieć ponownie. Została ona stworzona przez ludzi, którym odgłosy panujące w kawiarni pomagały się lepiej skoncentrować przy pracy. Stworzyli oni tę aplikaję dla siebie, ale po jakimś czasie zdecydowali, że warto podzielić się nią z innymi. W aplikacji dostępne są trzy wersje kawiarnianych dźwięków. Włączając aplikację słyszymy odgłosy robienia kawy i szum rozmów co przenosi nas w klimat przytulnych kawiarni i wprawia w lepszy nastrój. 

6. Barista Coffee Dictionary A-Z

Jest to po prostu kawowy słownik. Wszystkie pojęcia w nim zawarte dotyczą kawy. Możemy tam zdobyć informacje na temat rodzajów kaw, ale także sposobów parzenia, krajów pochodzenia i pojęć dotyczących kawy. Jeśli jakaś definicja wyjątkowo nam się spodoba, możemy ją udostęnić znajomym.

7. Podsumowanie

Dzięki takim aplikacjom oszczedzimy sporo czasu, który zajęłoby nam chociażby szukanie kawiarni lub informacji o kawie. Ten czas możemy oczywiście poświęcić na dłuższe delektowanie się kawą słuchając gwaru kawiarni, który możemy odtworzyć nawet siedząc wygodnie w domu. 

sklep kawa.pl