Jaki jest najlepszy profesjonalny serwis ekspresów do kawy? 

Najlepszy serwis ekspresów do kawy działa szybko i skutecznie. Ekspres do kawy i młynek to dwa bijące obok siebie serca kawiarni. Gdy któryś z nich zawodzi szukasz pomocy, telefonu do przyjaciela, chcesz pomóc już, natychmiast. Rozumiemy to. W odpowiedzi na Wasze potrzeby wyszliśmy z pomysłem nowej usługi, która oszczędza Twój czas, pieniądze i nerwy:

USŁUGA POMOCY ZDALNEJ

Profesjonalny serwis ekspresów do kawy kawa.pl działa na odległość telefonu - potrzebujesz takie usługi, jak asysta telefoniczna? Zapraszamy! Nasi eksperci pomogą na odległość, lub doradzą, czy potrzebny jest przyjazd do Ciebie do kawiarni, albo wysyłka Twojego ekspresu do naszego serwisu. 

Działamy:

➜SZYBKO  ➜SKUTECZNIE  ➜Z GWARANCJĄ  ➜WYSTAWIAMY FAKTURY VAT

 • Gdyby okazało się, że ekspres wymaga pomocy nasi specjaliści zaproponują serwis na miejscu, lub pomoc w naszym warsztacie, do którego ekspres dotrze za pomocą renomowanej firmy kurierskiej. 
 • Koszt ekspertyzy jest płatny, jednak gdyby okazało się, że Twoja maszyna wymaga serwisu wliczamy go w koszt całej robocizny. 
 • Części, które mogę ci się przydać do samodzielnego rozwiązania problemu mamy dostępne u siebie w magazynie - najczęściej dostępne dla Ciebie już na następny dzień roboczy. Napisz do nas: serwis@kawa.pl
 • Na czas naprawy oferujemy ekspres zastępczy, a na wykonaną usługę udzielamy gwarancji.  

Kim jest Kawa.pl?

Jesteśmy autoryzowanym serwisem firmy Nuova Simonelli oraz Victoria Arduino w Polsce. Działamy na rynku polskim od 1988 roku, oferując serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ekspresów do kawy w domu, biurze, kawiarnii czy innym punkcie gastronomicznym. Pomagamy instalować wysokiej jakości sprzęt gastronomiczny, doradzamy w doborze, wspieramy, gdy coś zawiedzie. Z nami masz pewność, że twój profesjonalny ekspres do kawy będzie produkować najlepszą kawę dla Twoich klientów. 

Serwis ekspresów VICTORIA ARDUINO i NUOVA SIMONELLI

Jak zainstalować ekspres do kawy w kawiarni?

Aby wspomóc instalację należy odpowiednio przygotować miejsce pod ekspres do kawy.

  • Blat powinien być solidny, czyli wykonany z materiałów, które udźwigną ekspres o wadze do 110 kg oraz mieć minimum 90 cm wysokości dla wygodnej pracy osoby obsługującej o przeciętnym wzroście. 
  • Pod blatem powinna być wystarczająca ilość miejsca na filtr do wody. 
Ekspres powinien być podłączony do źródła wody bieżącej o przepustowości co najmniej 200 l/ godzinę. 
 • Temperatura pomieszczenia, w którym stoi ekspres, powinna się wahać między 5 a 30°C - wyklucza to postawienie ekspresu w kuchni, gdzie gotowane są posiłki. 
 • Za maszyną zaś powinno zostać co najmniej 10 cm zapasu dla odpowiedniej wentylacji - jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej ekspresów jest ustawionych do klienta. 

Aby prawidłowo zainstalować ekspres do kawy w kawiarni, hotelu, czy restauracji, oraz aby ten ekspres służył nam wiele lat musimy przestrzegać pewnych zasad:

 • Profesjonalny ekspres do kawy do kawiarni powinien być zainstalowany przez profesjonalistę. 
 • Ekspres do kawy powinien być postawiony na odpowiednim blacie -  z możliwością podłączenia wody, dopływu, prądu. 
 • Blat powinien być wystarczająco duży - tak aby zmieścił się na nim ekspres, ale też wszystkie narzędzia niezbędne w pracy baristy - młynek do kawy, mata pod tamper, lub tamper automatyczny typu puqpress, dzbanki do spieniania mleka. 
 • Pod blatem warto zainstalować kosz na kawowe odpadki, wiele kawiarni korzysta z eleganckiego rozwiązania, jakim jest szuflada - pod którą instalujemy kosz. Wielu z naszych klientów na odbijaki do kawy na blacie, lub wolnostojące.  

Jak dbać o ekspres do kawy w kawiarni, hotelu, restauracji?

Aby ekspres do kawy służył nam długie lata należy stosować się do zaleceń producenta:

 • Ekspres do kawy należy poddawać okresowym przeglądom, odkamienianiu. 
 • Do konserwacji, czyszczenia, odkamieniania ekspresu do kawy zawsze używamy przeznaczonych do tego profesjonalnych produktów - nigdy domowych środków czyszczących - mogą one zniszczyć ekspres, oraz powodują utratę gwarancji. 
 • Ekspres do kawy powinien być obsługiwany przez osoby, które się na tym znają, zostały przeszkolone - zabrzmi to być może śmiesznie, ale bardzo dużo zgłoszeń serwisowych mamy w przypadku, kiedy osoba nie znająca zasad obsługi, nie potrafiąca w kawę próbuje ustawić ekspres do kawy. 
 • Polecane przez nas systemy filtracji wody do kawiarni, restauracji i hotelu przedłużają żywotność ekspresu do kawy.  

 

Masz pytania, wątpliwości, a może brakuje Ci jakiś części, informacji? 

Zadzwoń do nas: 32 44 17 112 

Napisz list: serwis@kawa.pl

Pracujemy 8-16 od poniedziałku do piątku. 

Naprawiamy również:

 • młynki do kawy
 • warniki
 • dyspensery zimnych napojów
 • urządzenia gastronomiczne stosowane w kawiarniach, biurach i hotelach na terenie całej Polski.

Pamiętaj - dzięki właściwej trosce będziesz mógł cieszyć się swoim urządzeniem przez wiele lat!  

Serwis ekspresów VICTORIA ARDUINO

Wybierz jedną z czterech opcji kontaktu telefonicznego z naszym serwisantem.
Szczegóły dotyczące asysty telefonicznej znajdziesz tutaj.

Pn - Pt: 8:00-16:00

serwis@kawa.pl
 +48 32 44 17 112