Po zaparzeniu otrzymasz kawę słodką, ale z delikatną, przyjemną kwasowością, gdyż w profilu smakowym znajdziesz czekoladę 70%, miód i młody orzech laskowy.

Kawa ziarnista Brazylia Monte Alegre z segmentu speciality powstała w małej rzemieślniczej palarni BeMyBean w Krakowie. Wypalana w niewielkich seriach z najwyższej jakości surowego ziarna kawowca pozwala zachować pełnię smaku i aromatu. Ziarna kawy pochodzą z plantacji Monte Alegre, zarządzanej przez rodzinę Vieira już od 101 lat. Na plantacji przykłada się niezwykłą uwagę do zrównoważonej gospodarki zasobami naturalnymi, recyklingu wody i świadomego zużycia energii. Stosowane są efektywne systemy zarządzania i rejestrowania procesu produkcji pozwalające na ciągłe poprawianie jakości. Celem właścicieli plantacji jest także poprawienie jakości życia pracowników i lokalnej społeczności.

Good coffee comes with good people” to motto palarni BeMyBean, której misją jest szerzenie kultury picia dobrej kawy w Polsce. Dbają, by każdy klient otrzymał świeżo wypaloną kawę i mógł cieszyć się najlepszą jakością kofeinowego naparu.

Producent BeMyBean
Rodzaj kawy Ziarnista
Skład 100% arabika
Stopień palenia ziaren Średnie
Punktacja w cuppingu 84 / 100 pkt.
Pochodzenie Brazylia, Monte Belo – Minas Gerais
Obróbka Natural
Odmiana Bourbon, Mondo Novo
Wysokość upraw 800-1.125 m n.p.m.
Przeznaczenie Espresso (metody klasyczne)
logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska