Po zaparzeniu kawy otrzymasz napar z wyczuwalnymi nutami czerwonej porzeczki, brzoskwini i marakui.

Kawa ziarnista Kenya Kiandu z segmentu speciality powstała w małej rzemieślniczej palarni BeMyBean w Krakowie. Wypalana w niewielkich seriach z najwyższej jakości surowego ziarna kawowca pozwala zachować pełnię smaku i aromatu.

Kiandu jest jedną z 7 stacji obróbki, należących do Kooperatywy Mutheka w regionie Nyeri znanym z intensywnych i złożonych kaw wysokiej jakości. Rolnicy dostarczają zebrane owoce do stacji Kiandu, gdzie poddawane są tradycyjnej kenijskiej obróbce. Owoce są sortowane wg stopnia  dojrzałości i jakości, a następnie obrabiane osobno. Wiśnie trafiają do depulpera, po czym fermentują w zbiornikach z wodą przez około 24 h. Dalej – są spłukiwane w kanałach, gdzie sortuje się je raz jeszcze wg gęstości ziaren, a dopiero potem moczy się je przez kolejne 24 h. Suszenie odbywa się na podniesionych stołach i trwa 10 dni.

Good coffee comes with good people” to motto palarni BeMyBean, której misją jest szerzenie kultury picia dobrej kawy w Polsce. Dbają, by każdy klient otrzymał świeżo wypaloną kawę i mógł cieszyć się najlepszą jakością kofeinowego naparu.

Producent: BeMyBean
Rodzaj kawy: Ziarnista

Skład:

100% arabika

Stopień palenia ziaren:

Jasny

Pochodzenie: Kenia, Nyeri
Obróbka: Washed
Odmiana: SL-28, SL-34, Ruiru 11
Wysokość upraw: 1700 m n.p.m.
Przeznaczenie: Drip (metody alternatywne)
Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

do Paczkomatów
na terenie Polski

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

pn.-pt. 8:00 - 16:00

Zwroty zakupów

Zwroty zakupów

możesz zmienić zdanie
w ciągu 14 dni
bez podania przyczyny

Less waste

Less waste

pakujemy w sposób
przyjazny dla środowiska