Po zaparzeniu kawy otrzymasz napar z wyczuwalnymi nutami czerwonej porzeczki, brzoskwini i marakui.

Kawa ziarnista Kenya Slopes of 8 PB z segmentu speciality powstała w małej rzemieślniczej palarni BeMyBean w Krakowie. Wypalana w niewielkich seriach z najwyższej jakości surowego ziarna kawowca pozwala zachować pełnię smaku i aromatu. Ziarna kawy pochodzą z Kenii, z grupy producenckiej Slopes of 8. Pozyskiwane są tak, aby zmniejszyć liczbę pośredników między farmerem a palarnią. Zaoszczędzoną w ten sposób kwotę przeznacza na wsparcie techniczne, logistyczne i finansowe dla producentów. Projekt Slopes of 8 zrzesza ośmiu rolników, uprawiających kawę na sąsiadujących zboczach wzgórz Góry Kenya. Każdy z nich przeprowadził obróbkę kawy w swoim gospodarstwie zamiast, jak to zazwyczaj bywa, w centralnej stacji obróbki, gdzie kawy od różnych farmerów są ze sobą mieszane.

Peaberry (PB) – w wiśni kawowca zazwyczaj znajdują się dwie pestki,  zwrócone do siebie płaską stroną. W przypadku peaberry jest tylko jedna pestka, okrągła, bez płaskiej strony. Ziarna peaberry (nazywane też perłowymi) mają większą gęstość od pozostałych i wymagają od roastera nieco innego podejścia w trakcie palenia.

Good coffee comes with good people” to motto palarni BeMyBean, której misją jest szerzenie kultury picia dobrej kawy w Polsce. Dbają, by każdy klient otrzymał świeżo wypaloną kawę i mógł cieszyć się najlepszą jakością kofeinowego naparu.

Producent: BeMyBean
Rodzaj kawy: Ziarnista

Skład:

100% arabika
Stopień palenia ziaren Jasny
Punktacja w cuppingu 86 / 100 pkt.
Pochodzenie Kenia, Kirinyaga
Obróbka: Washed
Odmiana: SL-28, SL-34, Ruiru 11, Batian
Wysokość upraw: 1700-1950 m n.p.m.
Przeznaczenie: Drip (metody alternatywne)
logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska