Odmiana Aramosa to skrzyżowanie Coffeea Arabica i Coffeea Racemosa - potomka gatunku Coffeea. Ziarna Aramosa zwykle zawierają kwiatowe aromaty i mają mniejszą zawartość kofeiny niż zwykłe ziarna Arabiki.
Coffea racemosa to mniej znany gatunek kawy, jeden z ponad 120 gatunków Coffea, podobny do Coffea arabica. Racemosa występuje endemicznie w nadmorskim pasie leśnym między północnym Kwa-Zulu Natal a Mozambikiem, rosnącym dziko w przybrzeżnych lasach na północ od jeziora St Lucia. Odpowiedni do lokalnego klimatu, ten gatunek kawy jest wytrzymały, odporny na suszę i odporny (może wytrzymać do dziewięciu miesięcy podczas suszy i rośnie nawet na glebach piaszczystych).
Najbardziej znaną cechą kawy racemosa jest jej naturalnie niski poziom kofeiny. 
Racemosa była szeroko uprawiana przez Portugalczyków w latach 1960-1970 w Mozambiku, ale obecnie istnieją tylko dwie plantacje, jedna na wyspie Ibo, a druga w Hluhluwe.

Kawa ziarnista Brazil Daterra Masterpieces Ciranda Lot to kawa z segmentu speciality, wypalana przez Mistrza Świata Roasterów 2017, Rubensa Gardelliego, założyciela włoskiej palarnii Gardelli Specialty Coffees. Rubens to prawdziwy pasjonat, który kocha i żyje dla kawy. Jego głównym celem jest nie tylko wypalanie, ale przede wszystkim dostarczanie jego klientom nadzwyczajnej kawy. Był prawdziwym utrapieniem importerów kawy z powodu jego zbyt wysokich oczekiwań co do jakości ziaren. Jak sam mawia: “Szkoda tracić czas na kawę, która jest tylko okej”. Zazwyczaj testował około 50 rodzajów kawy, zanim dokonał wyboru ziarna.

Gardelli dba o jakość swojego produktu na każdym etapie jego przygotowania, od wyboru ziaren po sposób pakowania kawy. Wybierając kawę Gardelli zawsze możesz spodziewać się filiżanki naprawdę wysokiej jakości kawy.

Producent: Gardelli Specialty Coffees
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabica
Pochodzenie: Brazylia
Region:
Cerrado
Punktacja w cuppingu: 92.5 / 100 pkt.
Stopień palenia ziaren: Średni
Odmiana:
Aramosa
Obróbka:
Aerobic maceration, Natural
Wysokość uprawy:

1200 m n.p.m.

Przeznaczenie:

Drip (metody alternatywne) i espresso

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska