Proces fermentacji ziaren Gesha:

Proces suszenia ziaren kawy wydaje się być prosty: zbierz owoce kawowca, wyłóż je na słońcu, aż zmienią swój kolor z czerwonego na brązowy, następnie pozbądź się wysuszonej skórki, aby dostać się do zielonego ziarna.

Jest to metoda odpowiednia dla suchych regionów uprawy, w których słońce i ciepło powodują wysuszenie zielonych ziaren bez naruszania skórki owoców.

Taką kawę często określa się jako naturalną, a to ze względu na prostotę jej obróbki, a także dlatego, że owoc pozostaje nienaruszony.

Sucha obróbka ziaren kawy wymaga niewielkich inwestycji, dlatego też jest najczęściej stosowana przy produkcji kawy, szczególnie na obszarach o odpowiednim klimacie, który umożliwia naturalne suszenie owoców i nasion.

W przypadku wilgotnych i mokrych regionów uprawy kawy metoda ta nie zda egzaminu. Jeśli proces suszenia nie postępuje wystarczająco szybko, w konsekwencji owoce kawowca ulegną zniszczeniu, zgniją lub spleśnieją. 

Sucha, naturalna fermentacja kawy sprzyja wydobyciu jej naturalnych, czystych, słodkich nut.

Kawa ziarnista Gesha Village -  GVA 6 Auction Microlot to kawa z segmentu speciality, wypalana przez Mistrza Świata Roasterów 2017, Rubensa Gardelliego, założyciela włoskiej palarnii Gardelli Specialty Coffees. Rubens to prawdziwy pasjonat, który kocha i żyje dla kawy. Jego głównym celem jest nie tylko wypalanie, ale przede wszystkim dostarczanie jego klientom nadzwyczajnej kawy. Był prawdziwym utrapieniem importerów kawy z powodu jego zbyt wysokich oczekiwań co do jakości ziaren. Jak sam mawia: “Szkoda tracić czas na kawę, która jest tylko okej”. Zazwyczaj testował około 50 rodzajów kawy, zanim dokonał wyboru ziarna.

Gardelli dba o jakość swojego produktu na każdym etapie jego przygotowania, od wyboru ziaren po sposób pakowania kawy. Wybierając kawę Gardelli zawsze możesz spodziewać się filiżanki naprawdę wysokiej jakości kawy.

Producent: Gardelli Specialty Coffees
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabica
Pochodzenie: Etiopia
Region:
Bench Maji
Punktacja w cuppingu: 93.5 / 100 pkt.
Stopień palenia ziaren: Średni
Odmiana:
Gesha 1931
Obróbka:
Classic Natural
Wysokość uprawy:

1900-2100 m n.p.m.

Przeznaczenie:

Drip (metody alternatywne) i espresso

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska