Kawa Tanzania Ngila w profilu sensorycznym ma morele, karmelizowane owoce i miód, przez co kawa będzie wyraźnie owocowa z wyczuwalną nutą słodyczy.

Ngila to wyjątkowa kawa, która rośnie na bogatej w minerały, ziemi wulkanicznej.

Te starannie wyselekcjonowane owoce kawowca, po zerwaniu z krzewów, zostają pozbawione najbardziej zewnętrznych warstw- skórki oraz miąższu, pozostawiając soczystą i bogatą w cukry, warstwę pektyn (mucilage). Następnie, tak przygotowane wiśnie kawy, trafiają na specjalnie przystosowane do suszenia, afrykańskie stoły. W zależności od pogody proces ten może trwać nawet do 23 dni.

Po wysuszeniu, kawa zostaje przepuszczona przez indyjski huller- maszynę pozbawiającą ziarna kawy kolejnych warstw: mucilage oraz łuski kawowej (parchment). Przeprowadzony w ten sposób proces, nazywany jest obróbką Honey i znany jest z wysokiej słodyczy oraz owocowych nut.

Kawa ziarnista Tanzania Ngila z segmentu speciality, wypalona jest przez opolską palarnię Hard Beans Coffee Roasters, których celem jest dotarcie do każdego domu ze świeżą, wysokiej jakości kawą. Swoją pasję wiedzę, doświadczenie oraz entuzjazm przekładają na każde wypalone ziarno kawy, abyś Ty mógł delektować się każdym łykiem naparu.

Producent: Hard Beans
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabika
Pochodzenie: Tanzania
Region
Arusha
Wysokość upraw:
1620 - 1850 m n.p.m.
Stopień palenia ziaren: Jasny
Odmiana:
Bourbon, Kent
Obróbka:
Gold Honey
Przeznaczenie: Drip (metody alternatywne)

 

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska