Po zaparzeniu kawy otrzymasz intensywnie owocowy napar, który przeniesie Cię prosto w tropiki. Dominuje słodycz papai oraz kandyzowanych owoców, a także posmak tropikalnej mamby.

Od 2010 Hendra i jego ojciec eksperymentują z różnymi obróbkami kawy. Klimat Azji, wysokości upraw i skład chemiczny gleby nie ułatwiają farmerom pracy. Dlatego Hendra i rodzina zainwestowali znaczne środki w farmę, a dokładniej w stację obróbki, gdzie zbudowali mały młyn z dwoma pulperami, grawitacyjnymi kanałami myjącymi i kilkoma łóżkami, które znajdują się w czymś, co nam mogło by przypominać mini szklarnie. Hendra ciągle prowadzi eksperymenty z różnymi metodami obróbki ziarna, obecnie ma około 8-10 różnych procesów. Ta mała stacja myjąca może produkować do 40 ton zielonej kawy rocznie.

"Do nas trafiło pięć worków. Po wypaleniu żałujemy, że tak mało! Smak tropikalnych owoców, papaji, rozpuszczalnej gumy przypominającej dzieciństwo i słodkiego, lepiącego soku malinowego sprawia, że kawa nie wiedzieć czemu znika zaraz po zaparzeniu."

Kawa ziarnista Indonezja Team Pegasing, z segmentu speciality, wypalona jest przez warszawską palarnię HAYB Speciality Coffee/Coffee Republic, dla której uzyskanie jak najwyższej jakości kawy jest priorytetem. Kontrolują cały proces produkcji - od importu ręcznie zbieranych ziaren, następnie odpowiednie palenie, po eleganckie opakowanie produktu. Palarnia nieustannie rozwija swoje umiejętności, stale szukając najlepszych rozwiązań, aby spełnić oczekiwania swoich wymagających konsumentów.

Producent: HAYB / Coffee Republic
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabica
Pochodzenie: Indonezja
Region:
Panta Musara, Pegasing, Aceh Tengah
Punktacja w cuppingu: 87/100 pkt.
Stopień palenia ziaren: Jasny
Odmiana:
Mixed
Obróbka: Natural
Wysokość uprawy:

1300-1500 m n.p.m.

Przeznaczenie:

Drip (metody alternatywne)

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska