Zbiory w Boliwii przypadają na kwiecień (plantacje poniżej 1000m.n.p.m) i trwają aż do października (plantacje powyżej 2000m.n.p.m). Caranavi, znane powszechnie jako stolica kawy w Boliwii, zlokalizowane jest w bujnym lesie regionu Yungas. To właśnie tutaj znajduje się popularna „Droga śmierci” prowadząca przez Andy, z suchego regionu Altiplano wprost do tętniącej życiem amazońskiej dżungli. Wszystkie exportowane produktu z regionu muszą przebyć tę mrożącą krew w żyłach trasę nim dotrą do La Paz.

Charakterystyczną cechą regionu jest posiadanie dwóch stref klimatycznych i niezwykle żyznej gleby. Rodzina prowadząca plantację wzięła udział w programie szkoleniowym zwanym Sol de la Mañana, pomagającym plantatorom zwiększać jakość zbiorów. Program to realne wsparcie plantatorów dzięki kursom, wizytom trenerów na plantacjach i możliwości konsultacji problemów. Wiele dzieci plantatorów studiuje agronomię, by po powrocie wspomóc rodziców w prowadzeniu plantacji.

Dzięki intensywnemu parciu w kierunku rozwoju, lokalne farmy zwiększyły swoje plony trzykrotnie.


Zbiór, który wybraliśmy do oferty jest blend Caturry i Bourbon pochodzących z dwóch farm Los Rodriguez w Samaipata: Tacu i Trapiche. Plantacje znajdują się powyżej 1500m.n.p.m, w cieniu rdzennie rosnącego dzikiego lasu. Owoce po zbiorze docierają do stacji obróbki Samaipata jeszcze tego samego dnia. Zostają poddane wstępnemu myciu, a następnie trafiają na łoża na 3-4 dni. Dalsze suszenie odbywa się mechanicznie.

Producent: KAFAR
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabika
Pochodzenie: Boliwia
Region: Samaipata
Obróbka: Natural
Jakość: 86,5 punktów w cuppingu
Przeznaczenie: Metody przelewowe
logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska