Plantacja Los Pirineos znajduje się w rękach rodziny Barona od ponad 120 lat. Gilberto Baraona jest 15-krotnym zwycięzcą konkursu Cup of Excellence w Salwadorze, w 6 przypadkach wchodząc do ścisłej dziesiątki najlepszych kaw danego roku.

Farma zlokalizowana jest na samym szczycie Tecapa Volcano, w regionie Tepaca Chinameca. Plantatorzy eksperymentują z uprawą nowych szczepów kawowca, jak central America F1. Aktualnie Loc Pirineos rozpoczęła uprawę ponad 10 nowych szczepów, które zostały zasadzone w 2017. Gilberto zasadził ogród 69 szczepów kawowca i jest obecnie dystrybutorem szczepów Pacamara, Tekisic i Catisic dla organizacji World Coffee Research. Plantacja i stacja obróbki stale zatrudnia 50 pracowników oraz 75 czasowych w trakcie trwania zbiorów.

Gilberto jest zaangażowany w podnoszenie jakości kawy poprzez dobre opłacenie swoich pracowników, powyżej minimalnej pensji krajowej. Kwalifikacje pracowników są stale podnoszone, ze względu na bezkompromisowe podejście Gilberto dp jakości swoich produktów.

Kawa jest depulpowana i w 100% pozbawiona resztek owoców, a następnie suszona na słońcu na podniesionych łożach. Pierwszego dnia ziarna schną bez, żadnego mieszania, a w kolejnych przerzucanie ziaren odbywa się 4 razy dziennie. W czasie nocy całość przykrywa się, aby niwelować chłonięcie wilgotności. Cały proces trwa od 10 do 14 dni.

Producent: KAFAR
Rodzaj kawy: Ziarnista
Skład: 100% Arabika
Pochodzenie: Salwador
Region: Tecapa Volcano
Odmiana: Pacamara
Obróbka: Orange honey
Przeznaczenie: Drip (metody alternatywne)

 

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska