Zanim przystąpisz do parzenia kawy rzuć okiem na jej datę palenia. Nie polecamy parzyć kaw zbyt świeżych! Nie chcemy generalizować, ale uważamy, że warto dać ziarnu przynajmniej tydzień na "ułożenie się." W kawie po wypale bardzo dużo się dzieje, zawiera sporo dwutlenku węgla, który będzie bardzo buzował podczas parzenia, kawa będzie się mocno pieniła co spowoduje trudności przy parzeniu, a jej smak może okazać się płaski.

Pamiętaj, że pracujemy na innych parametrach sprzętu i wody, stąd kawa zaparzona u nas i u Ciebie może nieco różnić się w smaku i aromacie, a podany przez nas przepis to tylko jedna z możliwości. Jak najbardziej polecamy własne kombinacje (z gramaturą kawy, ilością wody, stopniem zmielenia, czasem parzenia) :)

* im drobniej zmielisz ziarna tym łatwiej woda będzie mogła je rozpuścić - w smaku napar będzie intensywniejszy ;)

A. Jeżeli parzysz Blend 3.0 w automatycznym ekspresie ciśnieniowym i masz możliwość regulacji grubości mielenia spróbuj wybrać opcję najdrobniejszego zmielenia.

B. Jeżeli parzysz w ekspresie kolbowym proponujemy użyć 15-16g kawy dla uzysku 32-34g w czasie 28-32s. Temperatura wody 92-94°C.

C. Jeżeli parzysz w kawiarce Blend 3.0 proponujemy użyć 20g kawy dosyć drobno zmielonej (grubość przypominająca drobną sól) i 200g wody. 

logo

Darmowa dostawa

na terenie Polski

logo

Zwroty

możesz zmienić zdanie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

logo

Less waste

pakujemy tylko przyjaźnie dla środowiska