Top 5 kawiarni speciality w Łodzi

Dużo się mówi o kawiarniach w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, ale co z Łodzią? Postanowiliśmy to naprawić i przygotować artykuł, w którym omówimy sprawdzone przez nas Top 5 kawiarni w Łodzi. Poszukiwania nie były znowu takie bardzo długie, ale na pewno bardzo owocne! Nie sugerujcie się kolejnością kawiarni - niestety nie potrafimy zdecydować, która z nich jest najlepsza.

świeżo palone kawy w kawa.pl

Przędza - ul. Piotrkowska 107

Przędza została otwarta pod koniec 2014 roku. Podobno na miejscu kawiarni był kiedyś magazyn z przędzą - stąd też się wziął pomysł na nazwę lokalu. Dla wielu osób jest to bezkonkurencyjna kawiarnia w Łodzi. Tutaj wystrój jest trochę bardziej nowoczesny, ale dalej można się poczuć jak w domu. Kawa jest przygotowywana w profesjonalny sposób, mowy nie ma o rozpuszczalnej kawie! Początkujących Kawoszy może zdziwić widok wagi, kalkulatora, czajnika z pomiarem temperatury - ale te wszystkie przedmioty mają wpływ na jakość kawy, którą otrzymują klienci. Oprócz kawy przygotowywanej w ekspresie ciśnieniowym, można tutaj także spróbować napoju parzonego alternatywnymi sposobami, m.in. za pomocą dripa, areopressu, chemexu, czy syfonu. Dodatkowo każdy ma możliwość zakupu kawy speciality do domu, podobnie zresztą jak sprzęt do parzenia kawy.

 Będąc w Łodzi i nie odwiedzić tego miejsca to zdecydowana strata czasu!

Owoce i Warzywa - ul. Generała Romualda Traugutta 9, Łódź 

Nie sugerujcie się nazwą, w tym miejscu owoce i warzywa nie są najważniejsze! Właściciele zainspirowali się nazwą lokalu na podstawie przypadkowo znalezionego szyldu sklepu spożywczego. Ta klubokawiarnia powstała na przełomie lutego i marca 2010 roku. Miła obsługa, klimat, kawa parzona alternatywnymi metodami, a do tego ciasto na przekąskę - to jest właśnie kawiarnia Owoce i Warzywa w Łodzi. Można tutaj również napić się herbaty, czy też naprawdę porządnego kraftowego piwa. Jak zauważyliśmy każdy odnajduje się w tym miejscu bez problemu -jest to po prostu miejsce, gdzie przyjemnie spędza się czas. Dodatkowo można zakupić kawę do parzenia w domu. Dużo osób twierdzi, że jest to najlepsza kawiarnia speciality w Łodzi zarówno do spotkań ze znajomymi, jak i do pracy.

Zdecydowanie się zgadzamy i polecamy wszystkim to wspaniałe miejsce! 

Bracia ziółkowscy kawa.pl

Parzysz kawę w domu?
Sprawdź świeżo palone kawy do espresso i metod przelewowych z palarni Bracia Ziółkowscy!

Hot Air Cafe - ul. Piotrkowska 217, Łódź  

Hot Air Cafe zostało otworzone na przełomie roku 2017/2018. Od razu po wejściu do kawiarni zrozumiesz dlaczego to miejsce zasługiwało na wizytę. Niesamowity mural na ścianie, a także duża przestrzeń sprawiają, że poczujesz się całkowicie beztrosko i wolno! Lokal robi wrażenie pomysłem, kolorystką, wykonaniem, a także oczywiście kawą. Kawa, która jest serwowana jest zamawiana z najlepszych palarni z całej Polski. Jest parzona w ekspresie ciśnieniowym oraz alternatywnymi metodami - wszystko na bardzo wysokim poziomie. Bez dwóch zdań zapraszamy do wizyty - i nie tylko my! Lokal zdecydowanie sprzyja kameralnym spotkaniom, a nawet drobnym zakupom - w Hot Air Cafe można się zaopatrzyć w sprzęt do parzenia kawy, a także są kawę speciality. Dzięki odseparowanym od siebie stolikom ten lokal się nada nawet na randki, czy też spotkania biznesowe.

 The Brick Coffee Factory - ul. Piotrkowska 136

The Brick Coffee Factory to miejsce, w którym bez dwóch zdań rządzi kawa speciality. Nazwa lokalu nawiązuje zarówno do fabrycznej historii miasta, jak i do rzemieślniczej pracy baristów. Po wejściu do The Brick Coffee Factory odczujesz wrażenie, że wszyscy klienci i pracownicy są przyjaciółmi. Panuje tu niesamowicie rodzinny klimat. Z pewnością każdy Kawosz znajdzie tutaj coś dobrego dla siebie. Kawa, którą otrzymują klienci jest przygotowywana na najwyższym poziomie - oczywiście można wybrać metodę parzenia kawy. W ofercie sklepowej znajduje się tutaj ponad 50 różnych rodzajów kawy! Jeżeli przyjdziesz do lokalu rano będziesz miał okazję spróbować pysznego śniadania, które zapamiętasz na długi okres czasu! 

Owoce i Warzywa Piotrkowska 217
Wkrótce więcej o tej kawiarni.

Jesteśmy świadomi, że Łódź skrywa jeszcze wiele innych, godnych polecenia kawiarni. Jeśli macie swoje sprawdzone propozycje, które powinny być w TOP kawiarniach, napiszcie je w komentarzu, chętnie sprawdzimy i ocenimy. A jeśli odwiedzicie powyższe miejsca, dajcie znać jakie były Wasze kawowo-jedzeniowe wrażenia! Z chęcią o nich przeczytamy, a następnie rzecz jasna odwiedzimy.

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w BiałymstokuWrocławiuPoznaniuKrakowieToruniuSzczecinie oraz w Gdańsku!

świeżo palone kawy na kawa.pl