Parzymy Przelewamy - śląskie targi kawy 27-28 maja 2023

kawa.pl

5 edycja Parzymy Przelewamy 

Miejsce: Biurowiec ING, Sokolska 34, Katowice

Data: 27-28.05. 2023 godz. 10.00-18.00

PARZYMY PRZELEWAMY jest już festiwalem kawy z tradycją, ale organizatorzy ciągle udoskonalają profil imprezy by była ona miejscem spotkań, doświadczeń i myśli. PARZYMY PRZELEWAMY jako cykliczne wydarzenie  zostało pomyślane jako impreza o szerokim spektrum doznań. Wspomniani organizatorzy starają się edukować i zarażać kolejnych ludzi alternatywnymi metodami parzenia kawy, ale na targach szeroką ofertę znajdą także amatorzy espresso!

5 edycja targów kawy to 30 wystawców, w tym 12 nowych. Będzie 9 palarni zagranicznych, w tym 4 po raz pierwszy w Polsce! Oprócz kawy na targach będzie można dobrze zjeść co zagwarantują lokalni wystawcy.

Parzymy przelewamy

 

PARZYMY PRZELEWAMY to także czas zawodów i kosztowania kawy. W ciągu dwóch dni odbędą się 2 rodzajów zawodów.

27 maja odbędą się zawody ALTERNATYWY vol.2 - autorskie zawody Parzymy Przelewamy, w  nowa intrygującej  formule. Główna nagroda to  marzenie wszystkich kawowych geeków – najnowszy model kultowego młynka COMANDANTE!

28 maja odbędą się natomiast eliminacje do mistrzostw AEROPRESS Polska. W ciągu dnia działać będzie także strefa warsztatów i cuppingów. Będzie się można nauczyć m.in. jak zrobić dripa na lodzie, dlaczego warto pić kawę z mlekiem roślinnym, które dostarcza sponsor targów Alpro! A na koniec jeszcze czeka na was wycieczka rowerowa zorganizowana przez lokalnych zapaleńców z ETNH i Velodrom, której finał będzie w miejscu naszej imprezy.

Sponsor: Alpro

Partnerzy: Comandante, Coffee Support, Kawiarnia Po Prostu, ETNH, Velodrom, Cophi, Java, TakeCup

Patroni medialni: Silesia Smakuje, Slązag, Śląska Opinia, Podcast o kawie, Pojedzone