Cafe Devoción skoncentrowana na cascarze

Nowojorska kawiarnia przedstawia menu bazujące na cascarze. Koncentrat z cascary wytwarzają na świeżo, od razu po zbiorach.

Cafe Devoción działająca w Bogocie, zasłynęła z przywiązania do cascary. Toteż w swojej nowej, nowojorskiej placówce, postawiono przede wszystkim na nią.

Cascara, często odrzucana lub zbierana na kompost po usunięciu nasion, zaczyna zyskiwać na popularności jako smaczny napar. Wpływają na to: delikatny owocowy smak, naturalna słodycz, przeciwutleniacze i swoiste kopnięcie kofeinowe.

Aby zachować wszystkie te cechy, firma stosuje proces tłoczenia na zimno, uzyskując koncentrat gotowy do stosowania w różnych recepturach: napojach, deserach.

W Cafe Devoción spróbujecie cascary serwowanej z kranu, urozmaicanej smakowo: limonkowej, imbirowej, czy wiścionej, podawanej w formie lodów, a nawet stałych posiłków. Smakołyki z dodatkiem cascary wypieka Carolina Santo-Neves.

Chociaż cascara stanowi trzon menu, w kawiarni napijecie się także tradycyjnej kawy.

Tymczasem, jeżeli w najbliższym czasie nie wybieracie się do Nowego Jorku, polecamy Wam nasz najnowszy artykuł, z którego dowiecie się jak zaparzyć cascarę w domu: Cascara - czym jest i jak ją przyrządzić?.

Susz kupicie w naszym sklepie online --> CASCARA.