Kawa, która pomoże Ci zasnąć?

Jak wiadomo, kawa nie wpływa dobrze na nasz sen. Około połowa kofeiny, którą przyjmiesz z kawą, utrzyma się w Twoim organizmie nawet siedem godzin. Istnieją wprawdzie tak zwane kawy bezkofeinowe, jednak, wbrew nazwie, mogą one zawierać nawet do 14 mg kofeiny na filiżankę.
SEO firmy, Deland Jessop, założył ją, by pomóc swojej wrażliwej na kofeinę żonie, która pijąc po południu kawę (teoretycznie) bezkofeinową nie mogła przez całą noc spać.
Jednak teraz, dzięki Counting Sheep Coffee, ulubiony napój może wręcz pomóc Ci zasnąć. Po kombinowaniu z ziołami takimi jak lawenda i rumianek zdecydowano się na kozłek lekarski (walerianę), ziołowy środek uspokajający, używany często w leczeniu zaburzeń snu. W dodatku inaczej niż wino, Counting Sheep pomoże Ci zasnąć bez dodatkowych kalorii. Jest dostępna w dwóch wersjach: "40 Winks", dla tych, którzy chcą stać się lekko senni, oraz "Lights out", dla pragnących od razu się wyłączyć. Niestety, kawa jest na razie dostępna głównie w USA.

Źródło newsa i zjdęcia: http://www.bostonglobe.com/lifestyle/food-dining/2014/12/16/this-coffee-makes-you-sleepy-huh/eAuGS82BOPVaR0c3oU0oVI/story.html