Wybierz się na trzyminutową przejażdżkę po palarni kawy

Krótki, dynamiczny film wydany przez węgierskiego specjalistę od kawy Gábora Laczkó daje nam szerszą perspektywę na temat doświadczeń związanych z kawą, podczas transformacyjnej podróży z worka do filiżanki.

Wideo zatytułowane "Around the Roaster in Three Minutes" jest jak wycieczka po palarni w "Matrixie". Zaczynamy z lotu ptaka w rozległej palarni pod Budapesztem. Wlatujemy do budynku, w dół korytarza, w górę po schodach, wirujemy w powietrzu i nurkujemy prosto w masę zielonej kawy, która spada przez lejek do brzucha pieca Probata.

Dzika jazda trwa nadal wewnątrz bębna, z wyjrzeniem przez właz. Dalej następuje mielenie ziaren i ekstrakacja, po czym lecimy jak na kofeinie: wysoko przez otwarte okno nad magicznie pola kawy, gdzie zbieracze zajęci są zbieraniem dojrzałych wiśni.

Jako właściciel węgierskiej palarni Kávekalmár Kft, wynalazca Smart Espresso Profiler i obsesyjny majsterkowicz angażujący się w wielu projektach kawowych, Laczkó jest bardzo świadomy każdego kroku działalności wiążącej się z kawą.

Źródło:

https://dailycoffeenews.com/2020/10/27/be-the-bean-take-a-three-minute-thrill-ride-through-a-roastery/