4,43

Tym razem wzieliśmy Poznań pod naszą kawową lupę i wybraliśmy najlepsze kawiarnie

# Brisman ul. Mickiewicza 20

Jedno z pierwszych miejsc, które przychodzi do głowy po usłyszeniu pytania: “Gdzie można napić się dobrej kawy w Poznaniu?”  Obsługa jest zawsze miła i sprawi, że z uśmiechem na twarzy wrócisz do baru kawowego - jak sami mawiają nie są kawiarnią. Oprócz pysznej kawy można tutaj zjeść wspaniały posiłek.

# Stragan ul. Ratajczaka 31

Na naszej liście oczywiście nie mogło zabraknąć Straganu. Zresztą co się dziwić - parę lat temu Stragan został wyróżniony jako jedna z najlepszych kawiarni świata! Dzięki nowoczesnemu wystrojowi, przepysznej kawie, a także niepowtarzalnemu klimatowi, do tego lokalu ciągle zaglądają nowi klienci. Możecie się tutaj napić kawy z dripa, chemexu, aeropressu - do wyboru do koloru! Oprócz tego, warto spróbować czegoś z menu śniadaniowego, to miejsce jest również doceniane za wyjątkowy smak dań.

Jeżeli jeszcze tutaj nie byliście, warto szybko nadrobić tę stratę.  

zdjęcie autorstwa https://www.lonelyplanet.com

# Piece of Cake ul. Świętego Wojciecha 27

Piece of Cake to miejsce, w którym zjesz pyszne ciasto, pączka, a także napijesz się kawy wyłącznie z ziaren Specialty Coffee. Kawa jest parzona między innymi w dripie i aeropressie, a do tego wszystkie ciasta robią na miejscu. Miejsce się ceni za klimat, wspaniałą obsługę, za wystrój - tak naprawdę za wszystko. Lokal nadaje się do spotkań ze znajomymi, jak i do bardziej biznesowych spraw. Czy warto tutaj przyjść? Zdecydowanie tak!

piece of cakek

zdjęcie autorstwa Piece of Cake, facebook

# Cafe La Ruina ul. Śródka 3

Wystrój tej kawiarni jest bardzo specyficzny. Panuje duża różnorodność kolorów, przedmiotów, ale wszystko w jakiś sposób do siebie pasuje. Lokal zachęca do przyjścia nie tylko swoim wyglądem, ale także wspaniałymi potrawami z różnych stron świata, oraz kawami. Do kaw, które pochodzą z małych palarni i są kawami speciality, możecie także zamówić coś na osłodę. To jest miejsce, do którego śmiało możecie przyjść z rodziną, znajomymi, dziećmi - wszyscy zostaną chętnie przyjęci i obsłużeni!

zdjęcie cafe la ruina

zdjęcie autorstwa https://madameedith.com

# Minister Cafe ul. Ratajczaka 34

Wiele osób uważa Minister Cafe za swoją wielką miłość. Już po pierwszej wizycie zrozumiesz, dlaczego ludzie chwalą sobie tutaj klimat, obsługę, jedzenie, no i oczywiście kawę. Kawę mają między innymi z palarni Praska oraz Audun. Karta jedzeniowa zadowoli każdego klienta, podobnie jak kawa, która jest fenomenalna. Moecie spróbować tutejszych wypieków, a także nieziemskich kanapek (nawet z Pastrami!)-  nie opuścicie tego miejsca głodni, czy też spragnieni!

zdjécie minister cafe

zdjęcie autorstwa https://www.inyourpocket.com

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu oraz w Gdańsku!

baner sklep.kawa.pl


4,43

Najpopularniejszy komentarz