Top 5 kawiarni speciality w Gdańsku

świeżo palone kawy na kawa.pl

Nadszedł ten moment w roku, kiedy wszyscy tłumnie będziemy się wybierać nad morze. Ale gdzie można się napić naprawdę dobrej kawy? Sprawdźcie nasz ranking kawiarni speciality w Gdańsku, chyba nie ma nic lepszego niż łyk kawy przelewowej z widokiem na mooorze...

Drukarnia - ul. Mariacka 36, Gdańsk 

Zdecydowany numer 1 dla wielu osób! Wizyta w Gdańsku bez odwiedzenia Drukarni to ogromna strata, ta kawiarnia przyciąga naprawdę wiele klientów. Lokal jest bardzo dobrze zaprojektowany, co sprawia, że możemy się tu poczuć bardzo komfortowo. Bariści dbają o dobre samopoczucie klienta, chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i co najważniejsze - przyrządzają nieziemską kawę! Warto wspomnieć, że organizują równieżc cuppingi. Kawa może być przygotowana m.in. w dripie, aeropressie, chemexie, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kurhaus - ul Aldony 6, Gdańsk

 Pozycja obowiązkowa dla wszystkich Kawoszy, a także miłośników innych napojów. Lokal bardzo minimalistyczny -  jasne ściany w połączeniu z prostymi, drewnianymi meblami (trochę jakby sprzed parudziesięciu lat). Wszystko to stwarza bardzo przyjemny i domowy klimat, jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym Gdańsku. To miejsce tworzą ludzie, zarówno pracownicy jak i goście. Napijesz się tu kawy, która zadowoli kubki smakowe każdego konesera kawy. Wystarczy jedna wizyta, abyś pokochał to miejsce na zawsze! 

Czkawka - ul. Jana Kilińskiego 9/4, Gdańsk

 Jest to zdecydowanie kawiarnia typu speciality. Znajdziesz tutaj ogromny wybór kawy, a także alternatywne metody parzenia takie jak chemex, aeropress. Lokal został otworzony w listopadzie 2017 roku, więc jest to całkiem świeże miejsce, jednak bez wątpienia powinien się znaleźć na liście kawiarni do odwiedzenia. Obsługa jest bardzo miła i komunikatywna, w razie problemów z  wyborem kawy z pewnością Ci pomogą. W ofercie oprócz kawy znajdują się również ciasta i ciastka, robione samodzielnie przez baristów. 

Bracia ziółkowscy kawa.pl

Parzysz kawę w domu?
Sprawdź świeżo palone kawy do espresso i metod przelewowych z palarni Bracia Ziółkowscy!

Retro - ul. Piwna, Gdańsk

RETRO to urocza kawiarnia w Gdańsku. Napijesz się tu przepysznej kawy parzonej między innymi metodami alternatywnymi z takich palarni jak Kofi, The Barn, Java Coffee Company czy też Tim Wendelboe). Dla głodnych znajdzie się również coś do jedzenia - przykładowo ciasta, których nie można zaliczyć do banalnych! Można też skorzystać z biblioteczki, którą kawiarnia udostępnia dla wszystkich klientów. Retro to idealne miejsce na spotkania, a także dla dzieci - tutaj zawsze będziesz się czuć swobodnie. 

Kawiarnia Papier Kawa Nożyce - ul. Piekarnicza 6, Gdańsk

W kawiarni Papier Kawa Nożyce bez wątpienia zostaniesz obsłużony przez osobę, która naprawdę zna się na rzeczy i wie o czym mówi. Zaproponuje Ci świeżą kawę najwyższej jakości, ciasto, które wręcz rozpływa się w ustach - nie będziesz rozczarowany.  Lokal jest bardzo przestronny i klimatyczny, dzięki czemu świetnie nadaje się na spotkania ze znajomymi. Po takich opiniach, aż chce się pojechać do Trójmiasta!:

świeżo palone kawy w kawa.pl

To jest nasza, subiektywna, ulubiona piątka z Gdańska. Jesteśmy świadomi, że Gdańsk skrywa jeszcze wiele innych, godnych polecenia kawiarni. Jeśli macie swoje sprawdzone propozycje, które powinny być w TOP gdańskich kawiarniach, napiszcie je w komentarzu, chętnie sprawdzimy i ocenimy. A jeśli odwiedzicie powyższe miejsca, dajcie znać jakie były Wasze kawowo-jedzeniowe wrażenia! 

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w ŁodziWrocławiuPoznaniuKrakowieToruniuSzczecinie oraz w Białymstoku!