7 najciekawszych kawiarni w Krakowie

W niniejszym artykule postanowiliśmy zebrać dla Was siedem wyjątkowych i najciekawszych krakowskich kawiarni. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zyskają Waszą przychylność - przysłużą się zarówno mieszkańcom Krakowa jak i osobom przyjezdnym i turystom, którzy szukać będą interesującego miejsca
na kawę, wyróżniającego się spośród standardowych sieciowych kawiarni.
Takich kawiarni, z którymi wiążą się prawdziwe emocji do których wraca się nie tylko po to, aby wypić dobrą kawę.

świeżo palone kawy na kawa.pl

Wesoła Café

Wesoła Café to kawiarnia mieszcząca się przy ul. Rakowickiej, której misją jest, jak piszą właściciele: „uczynienie dnia przyjemniejszym”. Trzeba przyznać, że wyjątkowym elementem charakteryzującym to miejsce jest właśnie atmosfera kawiarni: pozytywna energia, miła obsługa, dbałość o detale (neon na wejściu o treści: 'lepiej pić kawę niż nie') oraz uśmiechnięta 'Wesoła Ekipa', to powody, dla których warto odwiedzić Wesołą.

Oczywiście miłej atmosferze towarzyszy bardzo dobra, świeżo i jasno-palona kawa oraz ciekawe menu z ofertą śniadaniową i lunchową. Kawiarnia stawia na lokalne, sezonowe produkty oraz zdrowe, nieprzetworzone i świeże jedzenie. Zdecydowanie wart polecenia jest doskonały Green Monster, czyli sok z selera, szpinaku, banana i jabłka.

Cafe Szafe

Cafe Szafe to jedna z najbardziej wyróżniających się kawiarni w Krakowie, to tzw. „artystyczna kawiarnia” znajdująca się na rogu ulicy Felicjanek i Małej. Jest to świetne miejsce na ucieczkę od zgiełku, czy też spędzenie wyjątkowego wieczoru w niepowtarzalnym artystycznym klimacie Cafe Szafe. Kawiarnia wyróżnia się niebanalnym wystrojem autorstwa Anny Kaszuba-Dębskiej. Kawosze mogą usiąść w starych, drewnianych, pomalowanych na niebiesko, szafach. Tak, to nie żarty! Dodatkowo wystrój uzupełniają różnokolorowe obrazy, krzesła, fotele i kanapy utrzymane w ciepłym i oryginalnym klimacie. Kawiarnia jest również miejscem wielu wystaw oraz występów wybitnych pisarzy, poetów i muzyków. Miła obsługa, smaczna kawa oraz wyjątkowy, artystyczny nastrój powodują, że Cafe Szafe to miejsce, którego nie można ominąć szukając wyjątkowej kawiarni w Krakowie.

Cafe Camelot

Cafe Camelot znajduje się w samym sercu Krakowa, w zaułku niewiernego Tomasza przy ulicy św. Tomasza - jest to jedno z bardziej charakterystycznych i znanych miejsc na kawiarnianej mapie Krakowa. Klimatyczny i oryginalny wystrój, jak i połączenie tego miejsca z kabaretową i jazzową sceną Loch Camelot, to powody, które przyciągają tak wielu sympatyków kawy w to miejsce. Kawiarnię charakteryzuje oryginalne krakowskie wnętrze, pełne niezwykłych obrazów, rzeźb, mebli i ciekawych pamiątek.

Wyśmienita kawa oraz jedyne w swoim rodzaju menu przygotowane z niebywałą starannością powoduje, że warto odwiedzić Camelot nie tylko ze względu na kawę. Warto podkreślić, że Washington Post napisał o Camelocie: 'Najlepsza kawiarnia na świecie'. Camelot jest na pewno jedną z tych krakowskich kawiarni, które warto polecić i ponownie odwiedzić.

Cafe Obieżyświat

Cafe Obieżyświat to interesująca kawiarnia znajdująca się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Czarnowiejskiej. Jest to kawiarnia w klimacie podróżniczym, warta polecenia wszelkiego rodzaju pasjonatom podróży, globtroterom, trekersom, wspinaczom i górołazom mających ochotę wypić filiżankę pysznej kawy w miejscu stworzonym specjalnie dla nich. Ze względu na pasję oraz podróżnicze doświadczenia właścicieli, w Obieżyświecie można spróbować również niezwykłych potraw, smaków i zapachów z odległych zakamarków Afryki, Azji, Australii, Ameryki Południowej.

Tektura

Tektura to kawiarnia zaaranżowana w nowoczesnym stylu, zlokalizowana przy ulicy Krupniczej. Jest to na pewno lokal jedyny w swoim rodzaju. Tektura oferuje wiele rodzajów kaw, a właściwie wszystko na co geek kawowy może mieć ochotę (chemex, syphon, aeropress, drip, czy też espresso). Poza bardzo dużą ilość kaw w menu znajdziemy szeroki zestaw przekąsek, kanapek oraz zdrowych napojów, czy koktajli. Pisząc o Tekturze nie można pominąć jego nowoczesnego wnętrza oraz miłej obsługi oferującej opowieści i instrukcje na temat alternatywnych metod parzenia kawy. Tektura to z pewnością miejsce godne polecenia, zwłaszcza dla osób ceniących sobie jakość oraz sposób parzenia kawy.

Massolit Books & Cafe

Massolit books & Cafe to kawiarnia zagubiona wśród bocznych uliczek krakowskiego centrum, zaledwie kilka minut od Filharmonii. Massolit to niesamowite miejsce - zacisze pomiędzy ruchliwymi alejami, a zatłoczonym rynkiem, do którego prowadzi niepozorne wejście od ulicy Felicjanek. W tej kawiarni od samego wejścia czuć wyjątkowy klimat - klimat książek i pachnącej kawy. W kawiarni znajduje się mnóstwo książek, gdyż pełni ona również funkcję antykwariatu, a co za tym idzie książki znajdujące się w Massolit Cafe możemy czytać jak i kupić. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dużą ilość literatury oraz prasy w języku angielskim (New York Times, The Guardian, czy Washington Post). Z tego powodu warto polecić to miejsce również obcokrajowcom poszukującym zacisznego miejsca do lektury. Dodatkowym atutem tego miejsca jest wystrój nawiązujący do okresu międzywojennego, który idealnie dopełnia muzyka puszczana ze starych radioodbiorników znajdujących się w kawiarni.

Kawa w Massoli’cie parzona jest bardzo starannie i podawana przez bardzo miłą obsługę w pozbawionej pospiechu atmosferze. W menu znajdziemy również różne słodkości, ciasta, bajgle, jak i inne gorące napoje z godnym polecenia gorącym kakao. Massolit Books & Cafe to zdecydowania kawiarnia godna polecenia, warto pamiętać jednak, że wejście „na kawkę” może skończyć się kilkugodzinną wizytą z kawą i książką u boku.

 

Bracia ziółkowscy kawa.pl

Parzysz kawę w domu?
Sprawdź świeżo palone kawy do espresso i metod przelewowych z palarni Bracia Ziółkowscy!

Cafe Bar Magia

Cafe Bar Magia, to zdecydowanie wyjątkowa i magiczna Kawiarnia znajdująca się Kamienicy Hipolitów przy placu Mariackim 3. Jeżeli szukacie miejsca w okolicach rynku, z dala od tłumów i wypełnionego spokojem, to Cafe Bar Magia jest właśnie dla Was. To miejsce, gdzie odprężycie się przy filiżance wyśmienitej kawy, w atmosferze pełnej historii i przy spokojnej muzyce w tle. Kawa serwowana w Cafe Bar Magia jest aromatyczna i wyrazista, idealna do serwowanych tu deserów i słodkości. Menu poza kawą uzupełniają bardzo ciekawe i smaczne pozycje, takie jak: crème brûlée, sałatka grecka, tarty na słono, ciasta, różnorodne herbaty, czy gorąca czekolada oraz inne równie interesujące specjały. Podsumowując Cafe Magia jest jednym z najciekawszych miejsce w okolicach Rynku Głównego, gdzie miejsce, wystrój oraz menu tworzą oryginalny i wyjątkowy klimat.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas zestawienie pomoże Wam odkryć kilka nowych i wyjątkowych miejsc na kawiarnianej mapie Krakowa. Wierzymy, że stworzone przez nas zestawienie pomoże nie tylko turystom i osobom przyjezdnym odnaleźć wyjątkową kawiarnię, a być może przypomni również mieszkańcom Krakowa o istnieniu tych interesujących i wyjątkowych według nas miejsc.

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach specialty w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu  oraz  Gdańsku!

świeżo palone kawy w kawa.pl