7 najciekawszych kawiarni w Krakowie

W niniejszym artykule postanowiliśmy zebrać dla Was siedem wyjątkowych i najciekawszych krakowskich kawiarni. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zyskają Waszą przychylność - przysłużą się zarówno mieszkańcom Krakowa jak i osobom przyjezdnym i turystom, którzy szukać będą interesującego miejsca
na kawę, wyróżniającego się spośród standardowych sieciowych kawiarni.
Takich kawiarni, z którymi wiążą się prawdziwe emocji do których wraca się nie tylko po to, aby wypić dobrą kawę.

 Massolit Books & Cafe - Felicjanek 4

Massolit books & Cafe to kawiarnia zagubiona wśród bocznych uliczek krakowskiego centrum, zaledwie kilka minut od Filharmonii. Massolit to niesamowite miejsce - zacisze pomiędzy ruchliwymi alejami, a zatłoczonym rynkiem, do którego prowadzi niepozorne wejście od ulicy Felicjanek. W tej kawiarni od samego wejścia czuć wyjątkowy klimat - klimat książek i pachnącej kawy. W kawiarni znajduje się mnóstwo książek, gdyż pełni ona również funkcję antykwariatu, a co za tym idzie książki znajdujące się w Massolit Cafe możemy czytać jak i kupić. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dużą ilość literatury oraz prasy w języku angielskim (New York Times, The Guardian, czy Washington Post). Z tego powodu warto polecić to miejsce również obcokrajowcom poszukującym zacisznego miejsca do lektury. Dodatkowym atutem tego miejsca jest wystrój nawiązujący do okresu międzywojennego, który idealnie dopełnia muzyka puszczana ze starych radioodbiorników znajdujących się w kawiarni.

Kawa w Massoli’cie parzona jest bardzo starannie i podawana przez bardzo miłą obsługę w pozbawionej pospiechu atmosferze. W menu znajdziemy również różne słodkości, ciasta, bajgle, jak i inne gorące napoje z godnym polecenia gorącym kakao. Massolit Books & Cafe to zdecydowania kawiarnia godna polecenia, warto pamiętać jednak, że wejście „na kawkę” może skończyć się kilkugodzinną wizytą z kawą i książką u boku.

Nowa Prowincja - Bracka 3-5

Prowincja to miejsce legenda w Krakowie. Doskonała gorąca czekolada, która jest tak gęsta, że możesz postawić łyżeczkę w środku. Miejsce popularne wśród turystów, krakusów, którzy często są na ty z obsługą, która pracuje tu od lat i pracować tu bardzo lubi. Prowincja ma poranne, obiadowe i wieczorne oblicze. Pyszne śniadania, codziennie inne lunche. Wieczorami kieliszek wina, a to wszystko przy doskonałym ciastku i wytrwanych tartach. 

W Nowej Prowincji możesz spotkać sławnych i lubianych, swego czasu stałym bywalcem była Wisława Szymborska, Grzegorz Turnau i wielu innych. 

Cafe Camelot - św Tomasza 19, Zaułek niewiernego Tomasza

 

Cafe Camelot znajduje się w samym sercu Krakowa, w zaułku niewiernego Tomasza przy ulicy św. Tomasza - jest to jedno z bardziej charakterystycznych i znanych miejsc na kawiarnianej mapie Krakowa. Klimatyczny i oryginalny wystrój, jak i połączenie tego miejsca z kabaretową i jazzową sceną Loch Camelot, to powody, które przyciągają tak wielu sympatyków kawy w to miejsce. Kawiarnię charakteryzuje oryginalne krakowskie wnętrze, pełne niezwykłych obrazów, rzeźb, mebli i ciekawych pamiątek.

Wyśmienita kawa oraz jedyne w swoim rodzaju menu przygotowane z niebywałą starannością powoduje, że warto odwiedzić Camelot nie tylko ze względu na kawę. Warto podkreślić, że Washington Post napisał o Camelocie: 'Najlepsza kawiarnia na świecie'. Camelot jest na pewno jedną z tych krakowskich kawiarni, które warto polecić i ponownie odwiedzić.

Coffee Garden - ul. Józefa 11 i Czarnowiejska 84. 

Coffee Garden to idealne miejsce, dla tych którzy kochają sztukę, kwiaty, doskonałe wypieki i pyszną atmosferę. Otwarta w 2018 roku miejscówka z serca krakowskiego Kazimierza niedawno doczekała się młodszej siostry na ulicy Czarnowiejskiej. Nie wiem, co najbardziej lubimy w Coffee Garden? Pyszne kawy, również te z alternatyw, cauppingi ze świetnych palarni, a może doskonałe wypieki? Różnorodność kwiatów, które nas otacza sprawia, że szybko zapominamy o bożym świecie i relaksujemy. Na miejscu można zakupić makramy, kwiaty, ziarna kaw i różne różności, których oferta ciągle się poszerza. Warto sprawdzić ofertę Coffee Garden będąc w Krakowie i szukając ucieczki od zgiełku miasta. 

Cafe Szafe - Felicjanek 10

Cafe Szafe to jedna z najbardziej wyróżniających się kawiarni w Krakowie, to tzw. „artystyczna kawiarnia” znajdująca się na rogu ulicy Felicjanek i Małej od 22 lat!. Jest to świetne miejsce na ucieczkę od zgiełku, czy też spędzenie wyjątkowego wieczoru w niepowtarzalnym artystycznym klimacie Cafe Szafe. Kawiarnia wyróżnia się niebanalnym wystrojem autorstwa Anny Kaszuba-Dębskiej. Kawosze mogą usiąść w starych, drewnianych, pomalowanych na niebiesko, szafach. Tak, to nie żarty! Dodatkowo wystrój uzupełniają różnokolorowe obrazy, krzesła, fotele i kanapy utrzymane w ciepłym i oryginalnym klimacie. Kawiarnia jest również miejscem wielu wystaw oraz występów wybitnych pisarzy, poetów i muzyków. Miła obsługa, smaczna kawa oraz wyjątkowy, artystyczny nastrój powodują, że Cafe Szafe to miejsce, którego nie można ominąć szukając wyjątkowej kawiarni w Krakowie. 

Fornir, Długa 12

Fornir, to taka ukryta przed tłumem miejscówka, do której chce się wracać. Świetna kawa, przyjemny ogródek i własne wypieki. Wszystko zlokalizowane 3 minuty od Rynku, w bramie, z dala od szumu miasta, ale w jego absolutnym centrum. W środku czeka na nas malutko miejsca, ale kawiarnia najbardziej popularna jest latem, gdy dla gości otwiera się przyjemny ogródek, gdzie w cieniu drzew możemy odpocząć i zrelaksować się po długich godzinach zwiedzania Starego Miasta. 

Cafe Nowa - Os Zgody 7, Nowa Huta

Z dala od Krakowskiego rynku, ale warto się przejechać, żeby zobaczyć, że Nowa Huta to nie jest już noclegownia dla Krakowa, a piękna i rozwijająca się dzielnica, w której powstają fantastyczne miejsca zasługujące na uwagę. Cafe Nowa - to  Księgarnia i kawiarnia w jednym. Dla miłośników małej czarnej mają do zaoferowania świetny przelew i doskonałe kawy na bazie espresso. Dla miłośników książek księgarnia, w której można spotkać autorów na wieczorach autorskich. Dla dzieci przyjemny kącik z zabawkami, a dla zagubionych punkt informacji Miasta Krakowa. W lecie kawiarnia ma przed wejściem stoliki z widokiem na niedaleki Park. W środku dużo miejsca dla spragnionych świeżych wypieków, doskonałej atmosfery i pysznej obsługi!

 

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas zestawienie pomoże Wam odkryć kilka nowych i wyjątkowych miejsc na kawiarnianej mapie Krakowa. Wierzymy, że stworzone przez nas zestawienie pomoże nie tylko turystom i osobom przyjezdnym odnaleźć wyjątkową kawiarnię, a być może przypomni również mieszkańcom Krakowa o istnieniu tych interesujących i wyjątkowych według nas miejsc.

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach specialty w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu  oraz  Gdańsku!

świeżo palone kawy w kawa.pl