Top 5 kawiarni speciality w Poznaniu

Niedawno zaczeliśmy się zastanawiać, gdzie w Poznaniu można napić się dobrej kawy...Właśnie dlatego tym razem wzieliśmy Poznań pod naszą kawową lupę i wybraliśmy najlepsze kawiarnie speciality!

świeżo palone kawy w kawa.pl

Brisman - ul. Mickiewicza 20, Poznań
Jedno z pierwszych miejsc, które przychodzi do głowy po usłyszeniu pytania: “Gdzie można napić się dobrej kawy w Poznaniu?”  Obsługa jest zawsze miła i sprawi, że z uśmiechem na twarzy wrócisz do baru kawowego - jak sami mawiają nie są kawiarnią. 'Brismani' zawsze postarają się znaleźć czas, aby zamienić kilka słów z klientem i uzupełnić jego wachlarz wiedzy o kulturze kawowe. To miejsce jest głównie nastawione na studentów oraz młodych ludzi, którzy w miłej amosferze chcą się napić kawy po dobrej cenie.W ich menu zobaczycie szeroki wybór kaw, pochodzących z całego świata, więc każdy bez problemu znajdzie odpowiedni rodzaj dla siebie. Tutaj możecie napić się kawy z aeropressu, kawiarki, dripa - do wyboru do koloru! Jedno jest pewne, kawa będzie naprawdę znakomita.

Stragan - ul. Ratajczaka 31, Poznań 
Na naszej liście oczywiście nie mogło zabraknąć Straganu. Zresztą co się dziwić - parę lat temu Stragan został wyróżniony jako jedna z najlepszych kawiarni świata! Ranking został stworzony przez popularny serwis angielskojęzyczny Buzzfeed. Dzięki nowoczesnemu wystrojowi, przepysznej kawie, a także niepowtarzalnemu klimatowi, do tego lokalu ciągle zaglądają nowi klienci. Możecie się tutaj napić kawy z dripa, chemexu, aeropressu - do wyboru do koloru! Oprócz tego, warto spróbować czegoś z menu śniadaniowego, to miejsce jest również doceniane za wyjątkowy smak dań. Jeżeli jeszcze tutaj nie byliście, warto szybko nadrobić tę stratę - na pewno nie pożałujecie!


Piece of Cake to miejsce, w którym zjesz pyszne ciasto, pączka, a także napijesz się kawy wyłącznie z ziaren Specialty Coffee. Codziennie są tutaj serwowane inne ciasta, takie jakie postanowią na dany dzień właściciele - jednak wszystkie są przygotowywane na miejscu! Kawa jest parzona między innymi w dripie i aeropressie. Miejsce się ceni za klimat, wspaniałą obsługę, za wystrój - tak naprawdę za wszystko. Lokal nadaje się do spotkań ze znajomymi, jak i do bardziej biznesowych spraw. Czy warto tutaj przyjść? Zdecydowanie tak!
Minister Cafe - ul. Ratajczaka 34, Poznań 
Wiele osób uważa Minister Cafe za swoją wielką miłość. Już po pierwszej wizycie zrozumiesz, dlaczego ludzie chwalą sobie tutaj klimat, obsługę, jedzenie, no i oczywiście kawę. Kawę mają między innymi z palarni Praska oraz Audun. Karta jedzeniowa zadowoli każdego klienta, podobnie jak kawa, która jest fenomenalna. Moecie spróbować tutejszych wypieków, a także nieziemskich kanapek (nawet z Pastrami!)-  nie opuścicie tego miejsca głodni, czy też spragnieni! Wstrój lokalu jest niektórzy zauważą inspirowany jest na koncepcie marki piwa Minister.

 

Guest Coffee 
Wierzbięcice 10/21, Poznań

Wkrótce więcej informacji.
Kawy Guest Coffee dostępne w kawa.pl

To jest nasza, subiektywna, ulubiona piątka z Poznania. Jesteśmy świadomi, że Poznań skrywa jeszcze wiele innych, godnych polecenia kawiarni. Jeśli macie swoje sprawdzone propozycje, które powinny być w TOP kawiarniach, napiszcie je w komentarzu, chętnie sprawdzimy i ocenimy. A jeśli odwiedzicie powyższe miejsca, dajcie znać jakie były Wasze kawowo-jedzeniowe wrażenia! 
Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w ŁodziWrocławiu, BiałymstokuKrakowieToruniuSzczecinie oraz w Gdańsku!

Bracia ziółkowscy kawa.pl

Parzysz kawę w domu?
Sprawdź świeżo palone kawy do espresso i metod przelewowych z palarni Bracia Ziółkowscy!