5 miast szalonych na punkcie kawy

Czy też uwielbiacie kawę, a jeszcze bardziej podróże jak my? Jeśli tak to świetnie, zabierzemy Was w podróż po miastach, które oszalały na punkcie kawy! Gotowi na kawową podróż? Znakomicie. Usiądźcie wygodnie i przygotujcie filiżankę aromatycznego naparu.

1. Rzym czyli nieprzewidywalne, ciągle tętniące życiem wieczne miasto


Cappuccino pite w wygodnym fotelu, z ulubioną książką lub w parku w centrum miasta brzmi kusząco, prawda? W Rzymie znajdziemy mnóstwo kawiarni w których znajdziemy swoje ulubionego baristę przygotowującego znakomite espresso lub cappuccino. Jednak nie mamy co liczyć na kawę na wynos - Włosi są przywiązani do tradycji i u nich nie praktykuje się wydawania kawy na wynos. Jako ciekawostkę należy wiedzieć, że we Włoszech cappuccino pije się rano, espresso po południu natomiast późnym wieczorem warto sięgnąć po cafe coretto, czyli espresso podawanym z brandy.


2. Miasto kontrastów, czyli Hanoi


Wietnam jest jednym z największych importerów kawy na świecie i w samej stolicy na każdym kroku znajdziemy miejsce, w której kupimy kawę. Brzmi kusząco, prawda? Przy wizycie w Hanoi doświadczenie naszych kubków smakowych wzbogaci się o kolejny kawowy nabytek - czarną wietnamską kawę serwowaną ze skondensowanym mlekiem, która jest podawana w wysokiej szklance z filtrem oraz pyszną, kremową kawę jajeczną. Czy tylko nam się kojarzy z koglem-moglem? Taka kawa musi być pyszna! Dzięki temu, mamy kolejne miejsce na mapie do odwiedzenia.


3. Francja-elegancja, czyli kawa w Paryżu


Paryż nie jest tylko miastem zakochanych, ale także miłośników kawy! Co jest tu lepsze - samo picie kawy czy delektowanie się pięknem miasta? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne -  filiżanka naszej ulubionej kawy będzie  najlepiej smakować w doborowym towarzystwie przy rozmowach na życiowe tematy, lub mniej istotne. Jednak uważamy, że nawet w samotności francuskie śniadanie w postaci cappuccino i croissanta będzie smakowało wybornie!


4. A może latte w krainie kangurów?


Melbourne - słynie nie tylko z kuchni, bogatej kultury czy sportowej historii… ale także z miłości do kawy, rzecz jasna! To tu co roku odbywają się Międzynarodowe Targi Kawy, to tu wydawany jest specjalny przegląd kawy Melbourne Coffee Review… Dla kawoholika jest to raj na ziemi. Wyobrażacie to sobie? Pogoda i klimat są wręcz idealne, a do tego każdego dnia przed wyjściem do pracy można zamówić swoją ulubioną kawę na wynos w jednej z kawiarni bądź barów kawowych które w tym mieście są na każdym kroku.


5. Wiedeń nie tylko z walca słynie…


Mieliście kiedyś zamiar odwiedzić Wiedeń? Jeżeli nie, to macie powód do zaznaczenia kolejnego miejsca na liście podróży, gdyż Wiedeń jest jednym z miast, gdzie kawa smakuje obłędnie a atmosfera w kawiarniach powoduje, że nie chce się wychodzić! Kawa jest serwowana z filiżanką wody, po jej zakupie można odpocząć bez obaw o to, że kelnerzy będą nachalnie namawiać nas do kupna kolejnej kawy. Dodatkowo wyposażenie oraz wystrój kawiarni spowodują, że zbyt szybko nie będziecie chcieli wyjść, ale o tym przekonajcie się sami!


Należy wspomnieć, że Wiedeń należy odwiedzić nie tylko ze względu na możliwość spędzenia dłuższego czasu w kawiarni bez dodatkowego zakupu ale także na to, że wiedeńskie kawiarnie w 2011 roku zostały wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, brzmi zaskakująco, prawda?


6. Podsumowanie


Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Was do odwiedzenia chociaż jednego z tych miast, które wręcz szaleją na punkcie kawy. Rzym, Hanoi, Paryż, Melbourne, a może Wiedeń? Do którego miejsca wybralibyście się najchętniej?


sklep kawa.pl