Ciekawe kawiarnie tematyczne, o których mogłeś nie wiedzieć

Myśląc o kawiarniach widzimy oczyma wyobraźni miejsce, gdzie można po prostu usiąść i napić się dobrej kawy, ewentualnie zjeść coś słodkiego. Jednak niektórzy założyciele kawiarni poszli o krok dalej - postanowili, że ich kawiarnie będą inspirowane danymi tematami. Musimy przyznać, wyszło im to naprawdę świetnie!

1. Kocie kawiarnie

Idea tworzenia kawiarni, w których koty towarzyszą nam w piciu kawy rozpowszechniła się na tyle, że powstaje ich coraz to więcej. Jeszcze niedawno było to popularne tylko w Japonii, jednak teraz na takie kawiarnie możemy trafić nawet w Polsce. Wygląda to w ten sposób, że koty, jako ‘element’ kawiarni chodzą sobie swobodnie po lokalu i czasem przychodzą do ludzi popijających kawę. Zwierzaki są zadbane i przyjazne, jednak jeśli macie uczulenie na sierść, lepiej uważajcie na takie miejsce.

2. Muminkowa kawiarnia

Jest to lokal znajdujący się w Tokio. Wystrój wnętrz i menu nawiazują tam do muminków. Oprócz tego kawiarnia oferuje niezwykłą opcję dla osób, które przychodzą tam same, a mianowicie... towarzystwo w postaci pluszowego muminka! Jeśli przychodzimy samotnie do tej kawiarni, kelner po prostu przynosi naszego pluszowego przyjaciela i sadza go przed nami na krześle. Jeśli więc jesteście fanami muminków ta kawiarnia to niepowtarzalna okazja, aby wypić kawę w ich towarzystwie.

3. Kawa na hamaku

Kolejna oryginalna kawiarnia usytuowana w Tokio. Wchodząc do niej zauważamy, że brakuje dosyć ważnej rzeczy, czyli krzeseł. Na czym więc siedzą klienci tego lokalu? Właściwie ciężko powiedzieć, że siedzą, bo duża część przyjmuje także pozycję horyzontalną… Otóż, wszystkiemu winne są hamaki! To one zastępują krzesła. Można na nich siedzieć lub leżeć - jak kto woli. Kawiarnia nazywa sie po prostu Tokyo’s Hammock Cafe i znajduje się w tokijskiej dzielnicy Kichijoji.

4. Przeżyj trzęsienie ziemi na własnej skórze!

Początkowo  kawiarnia wydaje się zupełnie normalna. Jednak niepokojące jest to, że obsługa ma na głowie specjalne hełmy. Kiedy dostajemy już naszą kawę, zauważamy, że jest w wyjątkowo ciężkich naczyniach. Dopiero potem okazuje się dlaczego. W nieoczekiwanej chwili nastepuje trzęsienie ziemi! I to bardzo silne. Ponadto wzbogacone jest o efekty świetlne, tak żeby było jak najbardziej realistyczne. Ta nietypowa kawiarnia nazywa sie Disaster Cafe i usytuowana jest w Lloret de Mar. Jeśli więc wybieracie się na wakacje nad hiszpańskie wybrzeże i jesteście ciekawi jak to jest przeżyć trzęsienie ziemi - zajrzyjcie tam.

5. Kawa ze śmietnika

Na potrzeby projektu realizowanego w Utrecht powstały mini-kawiarnie stworzone z kontenerów na śmieci i porzuconych materiałów (takich jak stare drzwi, okna). Mimo, że wizja delektowania się kawą z widokiem na śmietnik nie wydaje się zachęcająca, kaiwarnie nie narzekały na brak klientów. Autorka projektu chciała tym udowodnić, że pomimo takich ‘ekstremalnych’ ekologicznych warunków, społeczeństwo może dalej normalnie funkcjonować.

6. Poczuj klimat Lat 80.

Wormhole Cafe znajdująca się w Chicago na wiele sposobów nawiązuje do popkultury lat 80. Jako pierwszy rzuca się w oczy samochód-wehikuł z filmu “Powrót do przyszłości” skonstruowany przez doktora Emmetta. Idąc dalej przez wnętrze kawiarni możemy zauważyć liczne plakaty filmowe, np. Star Wars czy Ghostbusters. Oprócz niezwykłego wnętrza, lokal oferuje także najlepszej jakości kawę. Dosyć nietypowa pozycja w menu to Moka Puffs - są to czekoladowe płatki kukurydziane z kawą. Polecamy kawiarnię tym, któzy chcą się poczuć klimat lat 80. i jednocześnie napić się naprawde dobrej kawy. 

7. How u doin’?

Jeśli to pytanie brzmi dla Was znajomo, to zapewne spodoba Wam się ta kawiarnia o właśnie takiej nazwie. Lokal nawiązuje do serialu “Friends” - wnętrze inspirowane jest kawiarnią Central Perk, jednak nie jest jej dokładnym odtworzeniem. Poza ciekawym wnętrzem, w ofercie kawiarni możemy znaleźć pyszną kawę oraz liczne ciasta i desery. Kawiarnia znajduje się w Warszawie.

8. Podsumowanie

Dzięki takim kawiarniom możemy przenieść się w czasie, wypić kawę w towarzystwie pluszowego przyjaciela, a nawet kotów oraz wiele innych rzeczy. Zachęcamy do poszukiwania i odwiedzania kawiarni tematycznych szczególnie teraz, podczas wakacyjnych wypraw za granicę. Być może znajdziecie ulubione miejsce, do którego będziecie wracać!

sklep kawa.pl