Między zwrotnikami raka a koziorożca - Kawa i inne okoliczności.

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie Wrocławia. Okrąglak, kawiarnia. Spotkaliśmy się z Krzysztofem przypadkiem, na kawie.

Jak się okazało nie było to jedyne miejsce z kawą, które odwiedziliśmy tego dnia. Jest taka scena w jednej z filmów Jarmusha „Coffee and Cigarettes”. Tom Waits i Iggy Pop grają w niej siebie, na koniec rozmawiając o tym, który z ich utworów jest w szafie grającej. Okazało się, że Krzysztof palił kawę właśnie dla tego miejsca, w którym byliśmy. Postanowiliśmy zrobić film o kawie - czysty dokument, który przybliży nas do tematu sensoryki, zapachów, zmysłów, do jej zrozumienia.


„Interesuje mnie kompleksowość smaków” - mówi bohater filmu.


Zdjęcia ruszają już wiosną tego roku, producentem autorskiego pomysłu Szymona Żebrowskiego i Krzysztofa Szkutnika jest Antonine Films.


Krzysztof Szkutnik jest jednym z dwóch polskich ekspertów z tytułem Q Arabica Grader, przyznawaną przez Coffee Quality Institute z siedzibą w Kalifornii, pracujących na co dzień w palarni kawy ETNO Cafe, w roli Head Roastera i kierownika projektu Wroasters.