Nowości ze świata kawowego - luty 2018

Jeżeli nie byliście w tym miesiącu na bieżąco z informacjami ze świata kawowego to macie okazję to nadrobić! Zapraszamy do lektury :)

1. Kawiarnia przyjazna psom


W Alexandrii powstała wyjątkowa kawiarnia przyjazna psom! W Pets Corner Cafe klienci mogą cieszyć się posiłkiem wspólnie ze swoim pupilem, a także przyjaciółmi. Do tej pory większość właścicieli psów była zmuszona do ich pozostawienia przed lokalem w momencie spotkania ze znajomymi. Jest to spowodowane faktem, iż Egipt nie jest najbardziej przyjaznym krajem dla psów i mało kto je trzyma dla towarzystwa.2. #zwłasnymkubkiem


Słyszeliście już o akcji#zwłasnymkubkiem? Celem tej akcji jest zaprzestanie korzystania z jednorazowych kubków - z każdym nowym opakowaniem rośnie góra nowych odpadów! Nie ma takich przepisów, które zabraniają przynoszenia własnych kubków czy innych naczyń do gastronomicznych lokali.  Poniżej znajdziecie listę kawiarni, w której skosztujecie pysznej kawy we własnym, ulubionym kubku. Zachęcamy do wzięcia udziału!


-> ZOBACZ MAPĘ <-3. Czy roboty przejmują pracę baristów?


Powstała pierwsza zautomatyzowana kawiarnia w Tokio! Według wielu osób to jest przykład na to, że ludzie już nie są potrzebni w branży kawowej. Klient składa zamówienie poprzez specjalny automat i dostaje kod, który musi zeskanować. Wtedy robot zaczyna przygotowywać napój, co trwa około 3-4 minuty. Cały proces przygotowania możecie zobaczyć w filmiku poniżej. Co o tym sądzicie, czy roboty mogą przejąć pracę baristów?


-> ZOBACZ FILM <-  


4. Mistrzostwa Polski Latte Art 2018


W dniach 23-25 lutego 2018 odbyły się Mistrzostwa Polski Latte Art! Są to zawody skupiające się na technice malowania mlekiem po kawie. Sędziowie oceniają nie tylko wrażenie ogólne, ale i też kreatywność, symetrię oraz kontrast. W tym roku po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Rojewska! Na podium znaleźli się także Paulina Adamska z Uno Espresso oraz Paweł Krysiński z Coffeedesk. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzmy powodzenia przy kolejnych konkursach.sklep kawa.pl