Top kawiarnie speciality w Szczecinie

Gdzie w Szczecinie można wypić najlepszą kawę? Na szczęście nasze poszukiwania były owocne i już wiemy, że do Szczecina nie trzeba jeździć z własnymi zapasami kawy. Dookoła jest tyle wspaniałych kawiarni, które oferują fantastyczne kawy, w tym ziarna speciality! Jeśli nie byliście, to prędko sprawdźcie nasze rekomendacje i już zróbcie plany na najbliższy weekend!

Alternatywnie, aleja Wojska Polskiego 39

Alternatywnie to lokal, o którym jest głośno od 30 czerwca 2017 roku - czyli od dnia, w którym został otwarty. W kawiarni można znaleźć szeroki wybór kaw, parzonych metodami alternatywnymi (ha, to Ci niespodzianka!), a także ich słodkie towarzystwo - domowe, świeżo wypiekane ciasta, słone przekąski i desery (w tym także wegańskie). Wszystkie ziarna wykorzystywane w tym lokalu są z segmentu speciality, sprowadzane z najlepszych palarni z całej Europy. Dlatego każda osoba, która iubi być na bieżąco z nowinkami kawowymi powinna zapisać sobie to miejsce na swojej kawowej mapie.

Świetna obsługa klienta to kolejny wyróżnik tego miejsca. Bariści podchodzą do każdego bardzo indywidualnie - doradzą wybór kawy oraz właściwą metodę jej zaparzenia, aby trafiła w gusta zarówno osób, które po raz pierwszy próbują kaw speciality jak i kawiarzy, którzy wciąż poszukują nowych doznań smakowych.

Qualia Caffe, ul. Struga 15/6 

Qualia Caffe to nie tylko kawiarnia, ale także palarnia kawy. Posiadają mieszanki arabiki (przykładowo Brazylia Minas Gerais, Kolumbia Huila i Honduras San Andres) oraz single jak Brazil Yellow Bourbon San Martin, w której można poczuć nuty mlecznej czekolady i moreli, pełnym, kremowym body. Qualia Caffe zajmuje się również organizacją wielu szkoleń i wydarzeń. Będąc u nich w kawiarni, koniecznie musicie wypróbować ich własnej kawy. Plusem jest także fanastyczna obsługa, która bez dwóch zdań zasługuje na najwyższe uznanie. Dodatkowo nowoczesny wystrój lokalu i przemiła atmosfera powodują, że chce się tam przesiadywać godzinami...

Przystań na kawę, ul. Generała Ludomiła Rayskiego 19 

Kawiarnia Przystań na kawę powstała w miejscu popularnych Stojaków, które przez długi okres czasu podbijały serca wielu osób. Została otwarta w maju 2018 roku i od razu widać “bijącą” wręcz pasję oraz miłość pracowników lokalu zarówno do kawy, jak i do ludzi, którzy ich odwiedzają. Starają się zredukować zużycie jednorazowych opakowań, stosując między innymi ekologiczne papierowe słomki, a oprócz tego są członkami akcji Z własnym kubkiem, czyli w skrócie - przyjdź z własnym kubkiem, a zapłacisz mniej za kawę.

Jako, że nazwa kawiarni zobowiązuje, Przystań na kawę została urządzona właśnie w stylu portowym. W gorące dni warto się u nich napić przepysznej lemoniady, a także skosztować wyjątkowych wypieków. Są też opcje dla dorosłych, czyli ciekawa oferta rzemieślniczych piw. 

 

To jest nasza, subiektywna, ulubiona lista kawiarni ze Szczecina. Jesteśmy świadomi, że to miasto skrywa jeszcze wiele innych, godnych polecenia kawiarni. Jeśli macie swoje sprawdzone propozycje, które powinny być w TOP szczecińskich kawiarniach, napiszcie je w komentarzu, chętnie sprawdzimy i ocenimy. A jeśli odwiedzicie powyższe miejsca, dajcie znać jakie były Wasze kawowo-jedzeniowe wrażenia!

Sprawdźcie też naszą grupę, w której poznacie wiele niesamowitych kawiarni z całego świata oraz nasze artykuły o TOP 5 kawiarniach w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Toruniu, Białymstoku oraz w Gdańsku! Na pewno się nie rozczarujecie! 

Bracia ziółkowscy kawa.pl

Parzysz kawę w domu?
Sprawdź świeżo palone kawy do espresso i metod przelewowych z palarni Bracia Ziółkowscy!